Menu

Rizikové životní pojištění

Lorem ipsum Víte, že… rizikové životní pojištění lze kdykoli ukončit bez sankce?

U rizikového životního pojištění jdou všechny vámi vložené peníze jenom do rizikové složky a pojistit se můžete na riziko smrti, úrazu nebo nemoci. Protože nemá žádnou rezervotvornou složku, nemůžete u něj uplatnit žádné odečty z daní, ale měsíční pojistné vás stojí míň. K výplatě pojistné částky dojde pouze v případě vaší smrti, a pokud se připojistíte, kryje pojištění i o něco méně závažné případy úrazů a nemocí. Používá se v případě, že chcete zajistit své blízké, nebo pojištění potřebujete vinkulovat třeba ve prospěch banky, která vám poskytuje hypotéku.

Výhody a nevýhody rizikového životního pojištění

+ garantovaná pojistná částka pro případ smrti
+ rozšíření rozsahu pojistné ochrany formou různých připojištění
+ sjednání pevné nebo klesající pojistné částky
+ sjednání pojištění už od doby 1 roku
neobsahuje rezervotvornou složku

Mohlo by vás zajímat

O životním pojištění

Kapitálové životní pojištění

Investiční životní pojištění

Proč to děláme?

Kontakt Petr, 28 let, svobodný Často narážím na to, že mí přátelé ani nevědí, že by si mohli koupit vlastní auto nebo bydlení – myslí si, že si musí ještě našetřit a zbytečně pak ztrácí čas.
Kontakt Marie, 37 let, vdaná, 1 dítě ( 10 let ) Když založíte rodinu, začnete finance více řešit, protože už nejde jenom o vás. Praktických informací je málo. Ráda bych to pomohla změnit a podělila se o to, co vím.
Kontakt Karel, 56 let, ženatý, 2 děti ( 25 a 19 let ) Od klientů občas slýchávám „Víte, já tomu moc nerozumím“. Vím, že nikdo nemůže vědět všechno, ale každý může mít přehled. A to už je dobrý základ.