Menu

Kapitálové životní pojištění

Oproti rizikovému typu životního pojištění má kapitálové životní pojištění navíc rezervotvornou složku a nabízí garantované zhodnocení vložených prostředků ve výši minimálně 1,3 % (tzv. TÚM), které ale může být i o několik procent vyšší. Jak to funguje? Z vámi zaplaceného pojistného se odečtou náklady na rizikovou složku a všechno, co zbyde, vytvoří rezervu pojištění – jinými slovy jde část vašich peněz na individuální účet, kde se úročí. Pomocí tzv. dílčího odkupného můžete část peněz z rezervy vybrat během trvání smlouvy, v opačném případě vám vyplatí pojišťovna celou částku na konci pojištění nebo v případě vaší smrti. Pokud odoláte a nevyužijete možnost vybrat část peněz z rezervy, můžete si navíc část nákladů na životní pojištění odečíst z daní, a to až do výše 12 000,- Kč za rok. Při maximálním odpočtu vám stát vrátí 1 800,- Kč.

Výhody a nevýhody kapitálového životního pojištění

+ garantovaná pojistná částka pro případ smrti nebo dožití
+ garantované minimální zhodnocení finančních prostředků (TÚM)
+ rozšíření rozsahu pojistné ochrany formou různých připojištění
+ daňová uznatelnost zaplaceného pojistného
tvorbu kapitálové hodnoty pojištění není možné aktivně ovlivnit
 ukládat peníze se vyplatí, pokud smlouvu uzavřete alespoň na 10 let

Mohlo by vás zajímat

O životním pojištění

Rizikové pojištění

Investiční životní pojištění

Proč to děláme?

Kontakt Petr, 28 let, svobodný Často narážím na to, že mí přátelé ani nevědí, že by si mohli koupit vlastní auto nebo bydlení – myslí si, že si musí ještě našetřit a zbytečně pak ztrácí čas.
Kontakt Marie, 37 let, vdaná, 1 dítě ( 10 let ) Když založíte rodinu, začnete finance více řešit, protože už nejde jenom o vás. Praktických informací je málo. Ráda bych to pomohla změnit a podělila se o to, co vím.
Kontakt Karel, 56 let, ženatý, 2 děti ( 25 a 19 let ) Od klientů občas slýchávám „Víte, já tomu moc nerozumím“. Vím, že nikdo nemůže vědět všechno, ale každý může mít přehled. A to už je dobrý základ.