Menu

Státní podpora jako jedna z hlavních výhod

Vedle úrokové sazby od stavební spořitelny můžete získat státní podporu ve výši až 2 000,- Kč ročně, pokud za rok do stavebního spoření vložíte aspoň 20 000,- Kč. Je jedno, jestli si budete spořit měsíčně po menších částkách, nebo jednou za rok vložíte všechny peníze naráz. Vaše úspory jsou pojištěné do 100 000,- € (při aktuálním kurzu cca 2,8 mil. Kč) a po ukončení spoření je můžete použít na cokoli. Jenže tady je jeden háček – pokud totiž smlouvu zrušíte před tím, než uplyne šest let od jejího uzavření (tzv. vázací doba), přijdete o veškerou státní podporu, kterou stavební spořitelna musí vrátit státu. Stavební spoření se proto hodí spíš pro střednědobé než krátkodobé uložení peněz.

Stavební spoření - infografika

Mohlo by vás zajímat

Cílová částka

Spoření

Řádný úvěr

Překlenovací úvěr

Proč to děláme?

Kontakt Petr, 28 let, svobodný Často narážím na to, že mí přátelé ani nevědí, že by si mohli koupit vlastní auto nebo bydlení – myslí si, že si musí ještě našetřit a zbytečně pak ztrácí čas.
Kontakt Marie, 37 let, vdaná, 1 dítě ( 10 let ) Když založíte rodinu, začnete finance více řešit, protože už nejde jenom o vás. Praktických informací je málo. Ráda bych to pomohla změnit a podělila se o to, co vím.
Kontakt Karel, 56 let, ženatý, 2 děti ( 25 a 19 let ) Od klientů občas slýchávám „Víte, já tomu moc nerozumím“. Vím, že nikdo nemůže vědět všechno, ale každý může mít přehled. A to už je dobrý základ.