Menu

Překlenovací úvěr – půjčím si všechno a hned

Pokud potřebujete všechny peníze opravdu rychle, využijte tzv. překlenovací úvěr (někdy meziúvěr), který je vám spořitelna schopná poskytnout prakticky okamžitě po uzavření smlouvy. Obecně platí, že splatnost celého úvěru se dělí do dvou fází. Nejprve mluvíme o fázi překlenovacího úvěru, která se po určité době splácení změní na řádný úvěr ze stavebního spoření. V obou fázích může spořitelna stanovit odlišné podmínky – jinou úrokovou sazbu, výši splátek, nebo možnost mimořádného splacení. U některých stavebních spořitelen jsou ale úvěry tak dobře nastavené, že platíte celou dobu stejnou splátku. Takto to funguje i u Wüstenrotu, kdy se o přechodu z jedné fáze do druhé dozvíte jen díky informačnímu dopisu, který vám spořitelna zašle.

Je možné splatit zbytek úvěru předčasně?

Ano, překlenovací úvěr uzavřený po 1. 1. 2011 můžete kdykoliv celý doplatit s maximální sankcí 1% z jeho výše, čili u 200 000,- si připlatíte jen 2 000,- Kč. Spořitelna vám jednak nesmí, a jednak ani nebude bránit. Příjemnou výhodou taky je, že vám se splácením ve fázi překlenovacího úvěru usnadňuje přičítaná státní podpora a plusové úroky od vaší stavební spořitelny. Stavební spoření - infografika (2)

Mohlo by vás zajímat

Státní podpora

Spoření

Řádný úvěr

Cílová částka

Proč to děláme?

Kontakt Petr, 28 let, svobodný Často narážím na to, že mí přátelé ani nevědí, že by si mohli koupit vlastní auto nebo bydlení – myslí si, že si musí ještě našetřit a zbytečně pak ztrácí čas.
Kontakt Marie, 37 let, vdaná, 1 dítě ( 10 let ) Když založíte rodinu, začnete finance více řešit, protože už nejde jenom o vás. Praktických informací je málo. Ráda bych to pomohla změnit a podělila se o to, co vím.
Kontakt Karel, 56 let, ženatý, 2 děti ( 25 a 19 let ) Od klientů občas slýchávám „Víte, já tomu moc nerozumím“. Vím, že nikdo nemůže vědět všechno, ale každý může mít přehled. A to už je dobrý základ.