Menu

Jak stanovit cílovou částku?

Lorem ipsum Víte, že… během posledních osmi let se průměrná výše cílové částky spoření pohybovala vždy mezi 300 a 400 tisíci korun?

Výše cílové částky souvisí především s tím, na co chcete peníze ze stavebního spoření použít. První variantou je, že si stavební spoření vyberete především jako prostředek pro zhodnocení vašich peněz. V tom případě byste si měli dopředu promyslet, jak dlouho a kolik peněz si chcete naspořit. Pokud se nemůžete rozhodnout, spořitelny vám jako cíl většinou doporučí 300 000,- Kč. Druhou variantou je, že stavební spoření plánujete použít ke stavbě nebo rekonstrukci. V tom případě se cílová částka odvíjí od množství peněz, které si od spořitelny potřebujete půjčit.

Mohlo by vás zajímat

Státní podpora

Spoření

Řádný úvěr

Překlenovací úvěr

Proč to děláme?

Kontakt Petr, 28 let, svobodný Často narážím na to, že mí přátelé ani nevědí, že by si mohli koupit vlastní auto nebo bydlení – myslí si, že si musí ještě našetřit a zbytečně pak ztrácí čas.
Kontakt Marie, 37 let, vdaná, 1 dítě ( 10 let ) Když založíte rodinu, začnete finance více řešit, protože už nejde jenom o vás. Praktických informací je málo. Ráda bych to pomohla změnit a podělila se o to, co vím.
Kontakt Karel, 56 let, ženatý, 2 děti ( 25 a 19 let ) Od klientů občas slýchávám „Víte, já tomu moc nerozumím“. Vím, že nikdo nemůže vědět všechno, ale každý může mít přehled. A to už je dobrý základ.