Menu

„Spořili jsme synovi“

26. srpna 2018

Blanka, 47 let: Nad spořením pro Toníka jsme s manželem začali přemýšlet prakticky hned od jeho nástupu na ZŠ. Tak jsme raději místo happy woman with dogpřemýšlení přešli rovnou k činům a založili mu dětské stavební spoření. Sice by se mohlo zdát, že v šesti letech je ještě brzy myslet na to, až se osamostatní a odstěhuje, ale znáte to sami, čas letí rychle. Než se nadějete, jsou děti prakticky dospělé.

Stavební spoření pro děti je rozumný způsob, jak jim naspořit část prostředků na první bydlení nebo třeba na dlouhodobý pobyt v zahraničí. Také nám vyhovovalo spořit po delší dobu, protože to nám dovolilo odkládat pravidelně jen menší částky. Takže se nám nestalo, že by nám to zamávalo s rodinným rozpočtem. Díky státnímu příspěvku se zvyšuje zhodnocení ukládaných peněz, spořit jen do šuplíku by tak byla hloupost.

Když Toník oslavil osmnáctiny, začal si spoření řídit sám. Navýšil si cílovou částku stavebního spoření a odkládal si na něj peníze z brigád, což mu pomohlo, mimo jiné, poznat i jejich hodnotu. Když dokončil vysokou školu, vzal si překlenovací úvěr a mohl tak začít ve svých 25 letech bydlet ve vlastním.

Řešení:

Stavební spoření

Proč to děláme?

Kontakt Petr, 28 let, svobodný Často narážím na to, že mí přátelé ani nevědí, že by si mohli koupit vlastní auto nebo bydlení – myslí si, že si musí ještě našetřit a zbytečně pak ztrácí čas.
Kontakt Marie, 37 let, vdaná, 1 dítě ( 10 let ) Když založíte rodinu, začnete finance více řešit, protože už nejde jenom o vás. Praktických informací je málo. Ráda bych to pomohla změnit a podělila se o to, co vím.
Kontakt Karel, 56 let, ženatý, 2 děti ( 25 a 19 let ) Od klientů občas slýchávám „Víte, já tomu moc nerozumím“. Vím, že nikdo nemůže vědět všechno, ale každý může mít přehled. A to už je dobrý základ.