Menu

Spoření

Nejjednodušší, nejrychlejší a víceméně bez poplatků je zřízení spořicího účtu. Nedosáhnete u něj sice nejzajímavějšího zhodnocení ze všech, ale dnes už většinou nic nestojí, dokáže chránit vaše peníze před inflací a s uloženými penězi můžete nakládat bez větších omezení. Zajímavější úrok může nabízet termínovaný vklad – u něj musíte počítat s omezeným přístupem ke svým penězům, které si nemůžete vybrat jindy než po uplynutí předem stanovené doby. Ale asi nejoblíbenější a nejznámější je stavební spoření, které má dobrý úrok, státní příspěvek a navíc ještě možnost vzít si z něj výhodně úvěr na koupi nebo rekonstrukci vlastního bydlení.

Mohlo by vás zajímat

Investování

Rozložení rizik

Proč to děláme?

Kontakt Petr, 28 let, svobodný Často narážím na to, že mí přátelé ani nevědí, že by si mohli koupit vlastní auto nebo bydlení – myslí si, že si musí ještě našetřit a zbytečně pak ztrácí čas.
Kontakt Marie, 37 let, vdaná, 1 dítě ( 10 let ) Když založíte rodinu, začnete finance více řešit, protože už nejde jenom o vás. Praktických informací je málo. Ráda bych to pomohla změnit a podělila se o to, co vím.
Kontakt Karel, 56 let, ženatý, 2 děti ( 25 a 19 let ) Od klientů občas slýchávám „Víte, já tomu moc nerozumím“. Vím, že nikdo nemůže vědět všechno, ale každý může mít přehled. A to už je dobrý základ.