Menu

Investování

Na rozdíl od spoření, kde banka nebo spořitelna garantují úrok, mají investice odhadovaný výnos, který může a taky nemusí odhadu odpovídat. Někdy můžete na investici velice slušně vydělat, jindy ale i ztratit. Proto je důležité zvolit správnou investiční strategii. Té nejbezpečnější se říká konzervativní, je málo riziková, ale nezaručí zajímavější výnos, zatímco u vyvážené už je o něco vyšší riziko i výnos. Posledním typem je dynamická, která je nejrizikovější, ale mívá taky nejvyšší zhodnocení. Vedle dluhopisových a akciových fondů je rozšířeným investičním produktem třeba investiční životní pojištění, které v sobě kombinuje pojistku a možnost si díky nákupům v podílových fondech připravit příjemnou rezervu na stáří.

Mohlo by vás zajímat

Spoření

Rozložení rizik

Proč to děláme?

Kontakt Petr, 28 let, svobodný Často narážím na to, že mí přátelé ani nevědí, že by si mohli koupit vlastní auto nebo bydlení – myslí si, že si musí ještě našetřit a zbytečně pak ztrácí čas.
Kontakt Marie, 37 let, vdaná, 1 dítě ( 10 let ) Když založíte rodinu, začnete finance více řešit, protože už nejde jenom o vás. Praktických informací je málo. Ráda bych to pomohla změnit a podělila se o to, co vím.
Kontakt Karel, 56 let, ženatý, 2 děti ( 25 a 19 let ) Od klientů občas slýchávám „Víte, já tomu moc nerozumím“. Vím, že nikdo nemůže vědět všechno, ale každý může mít přehled. A to už je dobrý základ.