Menu

Škodové pojištění

Škodové pojištění je pojištění, při kterém plnění pojistitele vyrovnává úbytek majetku vzniklý důsledku pojistné události, a to v rozsahu určeném pojistnou smlouvou. Účelem škodového pojištění je vyrovnání vzniklé újmy. V tomto pojištění nemůže pojištěný od pojistitele získat pojistné plnění vyšší, než je vzniklá újma. Pojistné plnění nemůže v případě škodového pojištění vést k obohacení, neboť je určeno pouze k vyrovnání vzniklé újmy, zejména k nahrazení škody.

Proč to děláme?

Kontakt Petr, 28 let, svobodný Často narážím na to, že mí přátelé ani nevědí, že by si mohli koupit vlastní auto nebo bydlení – myslí si, že si musí ještě našetřit a zbytečně pak ztrácí čas.
Kontakt Marie, 37 let, vdaná, 1 dítě ( 10 let ) Když založíte rodinu, začnete finance více řešit, protože už nejde jenom o vás. Praktických informací je málo. Ráda bych to pomohla změnit a podělila se o to, co vím.
Kontakt Karel, 56 let, ženatý, 2 děti ( 25 a 19 let ) Od klientů občas slýchávám „Víte, já tomu moc nerozumím“. Vím, že nikdo nemůže vědět všechno, ale každý může mít přehled. A to už je dobrý základ.