Menu

Cílová částka

Konečná částka, které chcete dosáhnout v rámci stavebního spoření. Nepředstavuje ovšem jen to, co si sami naspoříte, tedy vaše vklady. Započítává se do ní i státní podpora, úvěr ze stavebního spoření a úroky z vkladů a státní podpory po odečtení daně z příjmů z těchto úroků.

Naproti tomu uspořená částka je součet vkladů, úroků z vkladů a úroků z připsaných záloh státní podpory, od kterého je ještě třeba odečíst poplatky účtované stavební spořitelnou. Z cílové částky se také vypočítává vstupní poplatek, obvykle ve výši 1 % – pokud si tedy spoříte na 300 000,- Kč, zaplatíte na vstupním poplatku 3 000,- Kč.

Klienti mívají často mylnou představu, že musí naspořit celou výši cílové částky, jinak není možné smlouvu o stavebním spoření ukončit. Stavební spoření je možné ukončit kdykoli, ale pokud si spoříte méně než 6 let (tzv. vázací doba), bude vám stržena veškerá připsaná státní podpora.

Proč to děláme?

Kontakt Petr, 28 let, svobodný Často narážím na to, že mí přátelé ani nevědí, že by si mohli koupit vlastní auto nebo bydlení – myslí si, že si musí ještě našetřit a zbytečně pak ztrácí čas.
Kontakt Marie, 37 let, vdaná, 1 dítě ( 10 let ) Když založíte rodinu, začnete finance více řešit, protože už nejde jenom o vás. Praktických informací je málo. Ráda bych to pomohla změnit a podělila se o to, co vím.
Kontakt Karel, 56 let, ženatý, 2 děti ( 25 a 19 let ) Od klientů občas slýchávám „Víte, já tomu moc nerozumím“. Vím, že nikdo nemůže vědět všechno, ale každý může mít přehled. A to už je dobrý základ.