Menu

Časová cena pojištěné věci

Cena, kterou měla věc bezprostředně před pojistnou událostí. Časová cena se stanoví z nové ceny věci a stupně jejího znehodnocení, nebo opotřebení. Časová cena bývá většinou přisuzována věcem, které rychle technicky zastarávají, jako jsou audiovizuální a výpočetní technika, domácí elektrospotřebiče, nebo se rychle opotřebují (oděvy a obuv). Časovou cenu lze stanovit také z nové ceny, která vznikla zhodnocením věci její modernizací, opravou nebo jiným způsobem. Výše pojistného placeného při pojištění na časovou cenu je mnohem nižší než u pojištění na novou cenu.

Proč to děláme?

Kontakt Petr, 28 let, svobodný Často narážím na to, že mí přátelé ani nevědí, že by si mohli koupit vlastní auto nebo bydlení – myslí si, že si musí ještě našetřit a zbytečně pak ztrácí čas.
Kontakt Marie, 37 let, vdaná, 1 dítě ( 10 let ) Když založíte rodinu, začnete finance více řešit, protože už nejde jenom o vás. Praktických informací je málo. Ráda bych to pomohla změnit a podělila se o to, co vím.
Kontakt Karel, 56 let, ženatý, 2 děti ( 25 a 19 let ) Od klientů občas slýchávám „Víte, já tomu moc nerozumím“. Vím, že nikdo nemůže vědět všechno, ale každý může mít přehled. A to už je dobrý základ.