Menu

Nepříjemnostem neuteču, ale můžu se na ně připravit

Člověk dennodenně zažívá spoustu nepříjemností, které nemůže nijak ovlivnit. Pokud se jim nedá plně předcházet, je dobré být na ně alespoň pořádně připravený. Jak na to?

Zraněním a nemocem se dá do velké míry předcházet. Ať už správnou životosprávou, pravidelnými prohlídkami u lékaře nebo dostatkem pohybu. Právě při sportu se však dá přijít k nejrůznějším úrazům. Pro takové případy je dobré mít v záloze úrazové pojištění, které alespoň částečně vykompenzuje vzniklé nepříjemnosti. Pro případ vážnějších onemocnění nebo dokonce smrti pak slouží pojištění životní.

Pro případ dopravních nehod pak přijde vhod kromě pojištění vlastního zdraví řešit i pojištění automobilu. Určitou část nepříjemností pokryje povinné ručení. Pro ten zbytek slouží celá řada dalších připojištění vozu. Pro případy, kdy dopravní nehodu zaviníme sami, nebo viník od nehody ujede, se vyplatí havarijní pojištění. A připravit se dá také třeba na srážku se zvěří nebo rozbití čelního skla.

Ochránit můžete také další svůj majetek. Pojištění domácností a staveb vám umožní připravit se na návštěvu lupičů nebo třeba na živelné pohromy. Pojistit můžete nejen stavbu jako takovou, ale i vybavení vaší domácnosti včetně nábytku, oblečení nebo třeba elektroniky.

Velice užitečné je ale chránit se před sebou samým. Někdy jste to totiž vy sami, kdo neúmyslně způsobí nějakou škodu na zdraví nebo na majetku. Pro takové případy pak slouží pojištění občanské odpovědnosti známé také jako pojistka na blbost.

Kombinace všech výše zmíněných typů pojištění vám spolehlivě zaručí klidnější spánek. Jak totiž říká staré přísloví “štěstí přeje připraveným”.

Mohlo by vás zajímat

Plánuji založit rodinu

Chci dobře zajistit sebe a své blízké

Proč to děláme?

Kontakt Petr, 28 let, svobodný Často narážím na to, že mí přátelé ani nevědí, že by si mohli koupit vlastní auto nebo bydlení – myslí si, že si musí ještě našetřit a zbytečně pak ztrácí čas.
Kontakt Marie, 37 let, vdaná, 1 dítě ( 10 let ) Když založíte rodinu, začnete finance více řešit, protože už nejde jenom o vás. Praktických informací je málo. Ráda bych to pomohla změnit a podělila se o to, co vím.
Kontakt Karel, 56 let, ženatý, 2 děti ( 25 a 19 let ) Od klientů občas slýchávám „Víte, já tomu moc nerozumím“. Vím, že nikdo nemůže vědět všechno, ale každý může mít přehled. A to už je dobrý základ.