Menu

Já a rodina

Rodina je často tím nejcennějším, co člověk v životě má. Nedá se vyjádřit penězi, ale bez peněz ji není možné ani uživit, ani zabezpečit.

Plánuji rodinuPlánuji rodinu

Ať už si pod plánováním rodiny představíte pořízení společného bydlení, svatbu, nebo rovnou početí potomka, měli byste vědět, jak si přichystat dostatek prostředků k uskutečnění takto důležitého rozhodnutí. Nejuniverzálnějším prostředkem, samozřejmě kromě spořicího účtu nebo termínovaného vkladu, je stavební spoření. Peníze, které si v něm naspoříte, můžete využít na cokoli. A pokud plánujete pořízení, stavbu, nebo i rekonstrukci vlastního bydlení, můžete si z něj vzít výhodně i úvěr. Výhodně si půjčit větší obnos peněz na cokoli jde i z neúčelové hypotéky, ale počítejte s tím, že v tomto případě už po vás bude chtít banka nějakou zástavu.

Chci dobře zajistit sebe i své blízké

Jedna věc je budoucnost plánovat, věc druhá je připravit se i na variantu, že všechno nevyjde přesně tak, jak jste chtěli. Sebe a svou rodinu můžete zabezpečit pomocí životního pojištění, které vám zajistí dostatek prostředků nejen, pokud kvůli těžké nemoci nebo úrazu nebudete moct vykonávat svou práci a přibydou náklady za vaši léčbu, ale i pro případ vaší smrti. Navíc si díky němu budete zajímavým způsobem tvořit finanční rezervu na stáří.

Nepříjemnostem neuteču, ale můžu se na ně připravit

Kromě úrazů a nemocí zažije každý člověk celou řadu dalších nepříjemností, kterým pokaždé není možné předejít. Můžete se na ně ale připravit a vědět, že když už se připletete do dopravní nehody, nebo se stanete obětí nějaké živelné pohromy nebo lupiče, nepřijdete o investici do svého majetku. Velice užitečné je ale taky chránit se před sebou samým, protože někdy jste to vy sami, kdo někomu jinému způsobí škodu na zdraví nebo majetku. Jak říká staré přísloví: „štěstí přeje připraveným“.

Proč to děláme?

Kontakt Petr, 28 let, svobodný Často narážím na to, že mí přátelé ani nevědí, že by si mohli koupit vlastní auto nebo bydlení – myslí si, že si musí ještě našetřit a zbytečně pak ztrácí čas.
Kontakt Marie, 37 let, vdaná, 1 dítě ( 10 let ) Když založíte rodinu, začnete finance více řešit, protože už nejde jenom o vás. Praktických informací je málo. Ráda bych to pomohla změnit a podělila se o to, co vím.
Kontakt Karel, 56 let, ženatý, 2 děti ( 25 a 19 let ) Od klientů občas slýchávám „Víte, já tomu moc nerozumím“. Vím, že nikdo nemůže vědět všechno, ale každý může mít přehled. A to už je dobrý základ.