Menu

Rekonstrukce bytu ve stylu secese

13. listopadu 2018

Když Jakub vyřešil dělení rodinného majetku, zůstal mu nádherný byt z konce 19. století. Rekonstrukce bytu mu právem naháněla strach. Věděl však kam se obrátit a s rekonstrukcí mu pomohla Jana z televizního pořadu „Bydlet jako…“. Na Jakubovo přání se proměna nesla ve stylu secese. Podívejte se na výsledek!

Televizní premiéra

Celé této proměně je věnován také díl televizního pořadu „Bydlet jako…“ vysílaného na Českou televizí. Premiéru měl 22.09.2018, ale pokud jste ho nestihli, nezoufejte. Jeho záznam si můžete pustit na webu České televize.

Proměna bytu ve stylu secese

Prostor

Obývací pokoj v domě z konce 19. století má repasovaná okna a původní parkety. Člení ho troje dveře – kromě vstupních z chodby jsou tu ještě další do kuchyně a naproti do ložnice. Velkolepé rozměry 30 m2 nabízejí spoustu možností, jak pokoj zařídit. Jakub si přál inspiraci secesí, která tímto domem kdysi prošla, a poprosil nás o pomoc.

Nejtěžší rozhodnutí bylo o rekonstrukci kamen

Rekonstrukce kamen

Muži jsou ochotni pro lásku své vyvolené hory přenášet. Něco podobného se stalo Jakubovi, který se rozhodl pro zásadní životní krok a oslovil designérku Janu Hradeckou, aby mu pomohla s proměnou jeho zatím nedořešeného bytu. Největší

investicí, kterou také nejdéle zvažoval, byla rekonstrukce klasicistitních kachlových kamen, která už byla silně poškozená, ale stále krásná a ojedinělá.

Nakonec se po konzultaci s kamnářem Pavlem Ryndou pro rekonstrukci rozhodl. Ukázalo se totiž, že i takto stará kamna mohou být funkční, pokud je kamnář převede na vytápění elektřinou. „Ve chvíli, kdy bylo jasné, že tu nebude stát jen studená památka na zlaté časy ale že kamna dál mohou hřát, bylo rozhodnuto. Peníze jsem se rozhodl investovat a začal mě pomalu těšit pocit, že budu mít v bytě něco jedinečného,“ vzpomíná Jakub.

Secesní hry

Bohužel designérka Jana Hradecká žádný čas navíc neměla – a vzhledem k tomu, že rekonstrukce kamen je regulérní stavba, mohla do interiéru nechat navozit nábytek a dekorace až ve chvíli, kdy kamnáři definitivně byt opustili, tedy poslední den! „Do té doby jsem jen vše plánovala u sebe v ateliéru nebo v kanceláři naší školy,“ vzpomíná majitelka Interiér design školy Intermezzo. „Do bytu jsem se chodila průběžně dívat, ale pořád tam byla spousta prachu. Ve chvíli, kdy jsme si s panem Ryndou a jeho hochy podali mezi dveřmi ruce a mohli jsme odhalit krásně zrepasované parkety, konečně přišla moje chvíle. To už ale volala produkce pořadu, že jedou!

Naštěstí na druhé lokaci, která se natáčela souběžně, už měl kolega Petr Šlejmar vše hotové, a tak jsme si prohodili časy, TV štáb odjel natočit finále Bydlet jako ve srubu a já mohla začít věšet závěsy a aranžovat všechny ty krásné věci, které bych i já sama doma s radostí přivítala,“ vypráví Jana, kterou jsme to ráno opravdu zastihli se smetákem a kýblem. Nakonec se, jako vždycky, zase všechno stihlo! „Těšila jsem se, jak sem přidám autorské kousky Heleny Dařbujánové, které jsou velmi ženské, nadčasové, ale když je umístíte do secese, sednou tam jako ulité,“ popisuje Jana finální ladění: „Dopadlo to tak, jak jsem si přála!“

Zajímají vás třeba jaké konkrétní produkty byly pro rekonstrukce využity? Předplaťte si časopis Nové proměny bydlení!

Kolik to celé stálo?

Nábytek 117 097 Kč
Textil a dekorace 59 586 Kč
Celkem 176 673 Kč
Rekonstrukce kamen 250 000 Kč

Financování rekonstrukce

Přemýšlíte o rekonstrukci některé místnosti a nevíte kde sehnat finance? Řešením je půjčka ProBydlení!

S půjčkou ProBydlení si můžete půjčit na rekonstrukci bydlení. Spočitejte si úvěr na kalkulačce!

Proč to děláme?

Kontakt Petr, 28 let, svobodný Často narážím na to, že mí přátelé ani nevědí, že by si mohli koupit vlastní auto nebo bydlení – myslí si, že si musí ještě našetřit a zbytečně pak ztrácí čas.
Kontakt Marie, 37 let, vdaná, 1 dítě ( 10 let ) Když založíte rodinu, začnete finance více řešit, protože už nejde jenom o vás. Praktických informací je málo. Ráda bych to pomohla změnit a podělila se o to, co vím.
Kontakt Karel, 56 let, ženatý, 2 děti ( 25 a 19 let ) Od klientů občas slýchávám „Víte, já tomu moc nerozumím“. Vím, že nikdo nemůže vědět všechno, ale každý může mít přehled. A to už je dobrý základ.