Menu

„Při lyžování v Alpách jsem měl nehodu“

31. července 2015

Adam, 32 letAdam, 32 let: Každý rok se těším na podzim, protože na horách napadne sníh a dá se lyžovat. Předloni jsem si ale v praxi poprvé zkusil i zásah horské služby a převoz vrtulníkem, protože jsem se na sjezdovce v tyrolských Alpách srazil s jiným lyžařem. Nebyla to úplně sranda, oba jsme byli slušně pochroumaní a já to odnesl otevřenou zlomeninou stehenní kosti, zatímco druhý lyžař naštěstí jen lehkým otřesem mozku a podvrtnutým kolenem.

Po převozu do nemocnice jsem šel hned na sál a trvalo čtyři dny, než mi dovolili odjet na doléčení do Česka. Když jsem si později zjišťoval, co to všechno stálo, byl jsem opravdu velice rád, že jsem měl cestovní pojistku. Zásah horské služby, převoz vrtulníkem, operace, převoz do ČR a odškodnění druhého lyžaře vyšlo celkem na něco málo přes 500 tisíc korun. Kdybych to měl všechno platit ze svého, byla by to bezkonkurenčně ta nejdražší dovolená, na jaké jsem kdy byl.

Řešení:

Proč to děláme?

Kontakt Petr, 28 let, svobodný Často narážím na to, že mí přátelé ani nevědí, že by si mohli koupit vlastní auto nebo bydlení – myslí si, že si musí ještě našetřit a zbytečně pak ztrácí čas.
Kontakt Marie, 37 let, vdaná, 1 dítě ( 10 let ) Když založíte rodinu, začnete finance více řešit, protože už nejde jenom o vás. Praktických informací je málo. Ráda bych to pomohla změnit a podělila se o to, co vím.
Kontakt Karel, 56 let, ženatý, 2 děti ( 25 a 19 let ) Od klientů občas slýchávám „Víte, já tomu moc nerozumím“. Vím, že nikdo nemůže vědět všechno, ale každý může mít přehled. A to už je dobrý základ.