Menu

Proti čemu se pojišťují domácnosti?

Domácnost je pojišťována na stejná rizika jako stavba, některé pojišťovny zahrnují do základního výčtu i poničení přepětím nebo srážkovou vodou. Taky u domácnosti se můžete rozhodnout pro připojištění. Mimo povodně a záplavy patří k běžné nabídce i rozbití skla nebo garáž na jiném pozemku včetně movitých věcí v ní. Někdy můžete narazit i na připojištění poničení zvířaty, což znamená překousání kabeláže hlodavci nebo zničení fasády ptáky. Zajímavé je také pojištění věcí mimo místo pojištění – pod touto formulkou se skrývá třeba loupež na ulici nebo krádež vloupáním do hotelového pokoje.

Mohlo by vás zajímat

Proti čemu lze pojistit stavba?

Pojištění občanské odpovědnosti.

Proč to děláme?

Kontakt Petr, 28 let, svobodný Často narážím na to, že mí přátelé ani nevědí, že by si mohli koupit vlastní auto nebo bydlení – myslí si, že si musí ještě našetřit a zbytečně pak ztrácí čas.
Kontakt Marie, 37 let, vdaná, 1 dítě ( 10 let ) Když založíte rodinu, začnete finance více řešit, protože už nejde jenom o vás. Praktických informací je málo. Ráda bych to pomohla změnit a podělila se o to, co vím.
Kontakt Karel, 56 let, ženatý, 2 děti ( 25 a 19 let ) Od klientů občas slýchávám „Víte, já tomu moc nerozumím“. Vím, že nikdo nemůže vědět všechno, ale každý může mít přehled. A to už je dobrý základ.