Menu

Pojištění vozidel

Zatímco v ostatních případech je rozhodnutí, zda sjednat nebo nesjednat pojištění jenom vaše věc, pokud vlastníte vozidlo, nemáte na výběr. Zákon 168/1999 Sb. jasně stanovuje, že každé vozidlo pohybující se po veřejných komunikacích musí mít „pojištění odpovědnosti za újmu způsobenou provozem vozidla“. Tato právní poučka vám možná nic neříká, ale pojem povinné ručení určitě neslyšíte poprvé. Jenže toto pojištění řeší pouze újmu, kterou způsobíte vy ostatním účastníkům silničního provozu. V rámci možností pojištění auta existuje i havarijní pojištění a různá další připojištění, v rámci kterých si můžete pojistit svoje vozidlo na všechno ostatní včetně krádeže nebo živelné události. Můžete, ale nemusíte – to už zákon naštěstí nijak neomezuje.

Flotilová pojištění

Toto řešení je výhodné především pro firmy a podnikatele, protože řeší pojištění většího počtu vozidel, které vlastní jeden klient. Získáte tak lepší sazbu pojistného, než kdybyste každé vozidlo pojišťovali zvlášť, a můžete získat i různé balíčky výhodnějšího pojistného v případě uzavření povinného ručení i havarijního pojištění. Za „flotilu“ se přitom v jazyce pojišťoven běžně považuje už pět vozidel.

Povinné ručení

Havarijní pojištění

Připojištění

Pořízení vozidla

Proč to děláme?

Kontakt Petr, 28 let, svobodný Často narážím na to, že mí přátelé ani nevědí, že by si mohli koupit vlastní auto nebo bydlení – myslí si, že si musí ještě našetřit a zbytečně pak ztrácí čas.
Kontakt Marie, 37 let, vdaná, 1 dítě ( 10 let ) Když založíte rodinu, začnete finance více řešit, protože už nejde jenom o vás. Praktických informací je málo. Ráda bych to pomohla změnit a podělila se o to, co vím.
Kontakt Karel, 56 let, ženatý, 2 děti ( 25 a 19 let ) Od klientů občas slýchávám „Víte, já tomu moc nerozumím“. Vím, že nikdo nemůže vědět všechno, ale každý může mít přehled. A to už je dobrý základ.