Menu

Technická úroková míra

Technická úroková míra (TÚM) se používá pro výpočet zhodnocení pojistné rezervy v kapitálovém životním pojištění. Jedná se o maximální výši garantovaného úroku, kterou se zhodnocuje spořící složka životního pojištění, a stanovuje ji Česká národní banka – pro první polovinu roku 2015 to bylo 1,9 %, přičemž smlouvy uzavřené po 1. červenci 2015 už budou mít […]

Celý článek

Tuzemská pojišťovna

Právnická osoba se sídlem na území České republiky, které bylo uděleno Českou národní bankou povolení k provozování pojišťovací činnosti.

Celý článek


Proč to děláme?

Kontakt Petr, 28 let, svobodný Často narážím na to, že mí přátelé ani nevědí, že by si mohli koupit vlastní auto nebo bydlení – myslí si, že si musí ještě našetřit a zbytečně pak ztrácí čas.
Kontakt Marie, 37 let, vdaná, 1 dítě ( 10 let ) Když založíte rodinu, začnete finance více řešit, protože už nejde jenom o vás. Praktických informací je málo. Ráda bych to pomohla změnit a podělila se o to, co vím.
Kontakt Karel, 56 let, ženatý, 2 děti ( 25 a 19 let ) Od klientů občas slýchávám „Víte, já tomu moc nerozumím“. Vím, že nikdo nemůže vědět všechno, ale každý může mít přehled. A to už je dobrý základ.