Menu

Revolving

Revolving je opakování (obnova) produktu (např. úvěr, termínovaný vklad) za sjednaných podmínek.

Celý článek

Rozestavěná stavba

Stavba, která ještě nebyla zkolaudována. Okamžikem, kdy je patrné stavebně technické uspořádání jejího prvního nadzemního podlaží, se stává samostatným předmětem práv a může být zapsána do katastru nemovitostí.

Celý článek

RPSN

Díky roční procentuální sazbě nákladů (RPSN) můžeme snadněji porovnávat různé úvěry, protože je v ní zahrnutá nejen úroková sazba, ale i všechny s úvěrem spojené poplatky. Každý, kdo nabízí spotřebitelský úvěr, má ze zákona povinnost vždy uvádět RPSN – výjimkou jsou např. úvěry nižší než 5 000,- nebo vyšší než 1 880 000,- Kč a […]

Celý článek

Ručitel

Ručitelem se rozumí osoba, která se písemně zaváže, že uspokojí pohledávku věřitele za dlužníkem v případě, že ji neuspokojí dlužník sám.

Celý článek


Proč to děláme?

Kontakt Petr, 28 let, svobodný Často narážím na to, že mí přátelé ani nevědí, že by si mohli koupit vlastní auto nebo bydlení – myslí si, že si musí ještě našetřit a zbytečně pak ztrácí čas.
Kontakt Marie, 37 let, vdaná, 1 dítě ( 10 let ) Když založíte rodinu, začnete finance více řešit, protože už nejde jenom o vás. Praktických informací je málo. Ráda bych to pomohla změnit a podělila se o to, co vím.
Kontakt Karel, 56 let, ženatý, 2 děti ( 25 a 19 let ) Od klientů občas slýchávám „Víte, já tomu moc nerozumím“. Vím, že nikdo nemůže vědět všechno, ale každý může mít přehled. A to už je dobrý základ.