Menu

Fixace

Pojem fixace se ve světě financí používá pro označení pevné výše úroků. Např. u hypotečních úvěrů si díky fixaci úrokové sazby můžete sami zvolit období (např. 10 let), ve kterém se vám úroky nebudou měnit. Výhodou je, že budete přesně vědět, jak vysoké budou vaše splátky. Výše úroků se pak zpravidla odvíjí od délky období, […]

Celý článek

Fyzická osoba

Fyzická osoba je každý člověk; ten je od svého početí, narodí-li se následně živý, až do své smrti či prohlášení za mrtvého pravomocným rozhodnutím soudu způsobilý mít práva a povinnosti.

Celý článek


Proč to děláme?

Kontakt Petr, 28 let, svobodný Často narážím na to, že mí přátelé ani nevědí, že by si mohli koupit vlastní auto nebo bydlení – myslí si, že si musí ještě našetřit a zbytečně pak ztrácí čas.
Kontakt Marie, 37 let, vdaná, 1 dítě ( 10 let ) Když založíte rodinu, začnete finance více řešit, protože už nejde jenom o vás. Praktických informací je málo. Ráda bych to pomohla změnit a podělila se o to, co vím.
Kontakt Karel, 56 let, ženatý, 2 děti ( 25 a 19 let ) Od klientů občas slýchávám „Víte, já tomu moc nerozumím“. Vím, že nikdo nemůže vědět všechno, ale každý může mít přehled. A to už je dobrý základ.