Menu

„Náš rodinný rozpočet se začal rychle ztenčovat“

7. září 2015

Jiří 36 - Konsolidace_do článkuJiří, 36: Před dvěma lety jsme si se ženou konečně splnili náš sen o vlastním domě. Oba jsme docela slušně vydělávali a mohli si dovolit vyšší splátky u hypotéky. Protože jsme chtěli mít náš nový domek rychle zařízený, přibyly dvě půjčky a kreditka. Všechno jsme zvládali splácet včas až do doby, kdy žena otěhotněla a nastoupila na mateřskou. Náš rodinný rozpočet se začal rychle ztenčovat, a abychom zvládli všechno splácet, začali jsme využívat kontokorent. Nakonec jsme se rozhodli, že předčasně vybereme stavebko, a i když přijdeme o státní podporu, aspoň uhradíme obě půjčky i větší část dluhu na kreditce. Jenže když jsem to zavolal našemu finančnímu poradci, překvapil mě otázkou, jestli jsme uvažovali o konsolidaci úvěrů. Zeptal jsem se ho, co za sprosté slovo to je, ale když mi všechno vysvětlil, byl jsem vlastně mile překvapený. Ne, že bychom si mohli nějak úplně vyskakovat, ale teď už můžeme dýchat trošku volněji a dokonce všechny naše příjmy nejdou jen na dluhy.

Řešení:

Proč to děláme?

Kontakt Petr, 28 let, svobodný Často narážím na to, že mí přátelé ani nevědí, že by si mohli koupit vlastní auto nebo bydlení – myslí si, že si musí ještě našetřit a zbytečně pak ztrácí čas.
Kontakt Marie, 37 let, vdaná, 1 dítě ( 10 let ) Když založíte rodinu, začnete finance více řešit, protože už nejde jenom o vás. Praktických informací je málo. Ráda bych to pomohla změnit a podělila se o to, co vím.
Kontakt Karel, 56 let, ženatý, 2 děti ( 25 a 19 let ) Od klientů občas slýchávám „Víte, já tomu moc nerozumím“. Vím, že nikdo nemůže vědět všechno, ale každý může mít přehled. A to už je dobrý základ.