Menu

Ložnice jako z pohádky? Ukážeme vám jak na to!

22. listopadu 2018

Hedvika se přestěhovala do bytu, který si předtím zrekonstruoval její syn. Odlišný životní styl se odrazil v jiných požadavcích na ložnici, a tak se zkušený tým z pořadu „Bydlet jako…“ pustil do práce. Musíme říct, že proměna se povedla a ložnice nyní působí jako v luxusním hotelu, ale o tom se přesvědčte sami.

Televizní premiéra

„Bydlet jako… je televizní pořád vysílaný na Českou televizí. Premiéra tohoto dílu proběhla 15.9.2018, ale pokud jste ho nestihli, nezoufejte. Záznam si můžete zpětně pustit na webu České televize.

Ložnice jako v ráji

Proč se rekonstruovalo

Ložnice v činžovním domě má okna orientovaná přímo na jih. Hedvice s manželem nevyhovovala příliš nízká postel, otevřené police, do kterých usedá prach. V ložnici chyběly možnosti ukládání, noční stolky i poličky byly příliš malé, a tak se všechny časopisy a knihy roztahovaly po zemi..

Byt paní Hedviky je elegantní moderní, až  byste na první pohled těžko hledali něco nedokonalého. Pak nám ale řekla, že takhle si ho zařídil kdysi její syn a ona s manželem by potřebovala: vyšší postel, větší knihovničky, zavírací skříně, zatemňující závěsy, křeslo na čtení, lepší lampy atd. Prostě bylo jasné, že se celá ložnice musí změnit. „My jsme s manželem velcí čtenáři, všude kolem sebe máme knížky, a podívejte se, tady nám pak padají z těch mrňavých nočních stolků,“ ukazuje Hedvika. „Já navíc pracuju celý život ve zdravotnictví a nesnáším nepořádek. Možná je to i pracovní úchylka, ale já prostě potřebuju mít kolem sebe uklizeno, což tady moc nešlo. Když máte všude po zemi knížky, tak prostě dobře nevyluxujete,“ stěžovala si ještě.

Ložnice jako v pohádce

Dva jsou více než jeden

Při rozhovoru o tom, co může v ložnici zůstat, nebylo čeho se moc chytit – až Mirka ukázala na citát na stěně: Two is more than one, tedy Dva jsou víc než jeden. Hedvika se zarazila:  „Ten citát mám vlastně na celé ložnici nejraději, protože je to pravda,“ dodala s klidným nadhledem svých životních zkušeností. „Konečně jsem měla něco, na čem se dalo stavět,” radovala se Mirka.

Vybrat v showroomu vysokou a širokou manželskou postel s úložným prostorem už byla hračka, stejně jako najít širokou komodu se zásuvkami. Nejtěžší je najít styl, který bude majitele dobře vystihovat, a proto pak budou svou ložnici opravdu milovat. K tomu je i důležité dobře pojednat stěnu, na kterou je z postele nejlépe vidět. „Jemný přírodní motiv na tapetě určil výběr výmalby a pak už to šlo samo,” vzpomíná dnes Mirka.

Zajímají vás třeba jaké konkrétní produkty byly pro rekonstrukce využity? Předplaťte si časopis Nové proměny bydlení!

Kolik to celé stálo?

Postel a čelo 35 599 Kč
Nábytek 22 847 Kč
Osvětlení 8 196 Kč
Bytový textil 50 097 Kč
Doplňky 11 892 Kč
Celkem 128 731 Kč

Financování rekonstrukce

Přemýšlíte o rekonstrukci ložnice či jiné místnosti a nevíte kde sehnat finance? Řešením je půjčka ProBydlení!

S půjčkou ProBydlení si můžete půjčit na rekonstrukci bydlení. Spočitejte si úvěr na kalkulačce!

Proč to děláme?

Kontakt Petr, 28 let, svobodný Často narážím na to, že mí přátelé ani nevědí, že by si mohli koupit vlastní auto nebo bydlení – myslí si, že si musí ještě našetřit a zbytečně pak ztrácí čas.
Kontakt Marie, 37 let, vdaná, 1 dítě ( 10 let ) Když založíte rodinu, začnete finance více řešit, protože už nejde jenom o vás. Praktických informací je málo. Ráda bych to pomohla změnit a podělila se o to, co vím.
Kontakt Karel, 56 let, ženatý, 2 děti ( 25 a 19 let ) Od klientů občas slýchávám „Víte, já tomu moc nerozumím“. Vím, že nikdo nemůže vědět všechno, ale každý může mít přehled. A to už je dobrý základ.