Menu

Lázně z obyčejné koupelny? Proč ne!

22. listopadu 2018

Asi neexistuje nikdo, kdo by si rád neužíval pohodlí a relax, jaký nabízí lázně. Napadlo by vás ale přenést lázeňskou pohodu a atmosféru přímo k vám domu? Přesně to bylo náplní dalšího dílu ze série „Bydlet jako…“. Obyčejná podkrovní koupelna se tak promění na kouzelné místo, ve kterém se majitelce Nině dostane zaslouženého odpočinku.

Televizní premiéra

Celé této proměně je věnován také díl televizního pořadu „Bydlet jako…“ vysílaného na Českou televizí. Premiéru měl 8.9.2018, ale pokud jste ho nestihli, nezoufejte. Jeho záznam si můžete pustit na webu České televize.

Z koupelny lázně

Proč se rekonstruovalo?

Designérka Denisa se s paní Ninou seznámila při výprodeji svých věcí před stěhováním do nového domu. Zajímalo ji, kdo je žena, která se naprosto ztotožňuje s jejím stylem. „Objevila jsem obdivuhodně statečnou ženskou, která přes své zdravotní problémy neustále něco podniká a snaží se pomáhat druhým,“ vzpomíná Denisa. „Při návštěvě jejího domu jsem našla prostor pro kdysi připravovanou koupelnu. Nina si ji před patnácti lety perfektně nachystala, ale pak se stala obětí dopravní nehody a kvůli mnoha následným operacím a léčení, které trvá dodnes, už na koupelnu nezbyl čas. Napadlo mě, že by to byl krásný prostor i do našich televizních proměn, a protože jsem měla lákavý argument, že to obnáší vlastně jen týden práce a všeobecného chaosu a na konci je všechno hotovo, Nina do toho s námi šla,“ směje se dnes Denisa.

Hektický týden

Koupelna jako v lázníchNatáčecímu týdnu, který je opravdu rozfázovaný doslova po minutě a všechno musí klapat, však předcházely jiné týdny plánování a výběru materiálu. S řemeslníkem kupodivu problém nebyl – Nina má rodinného všeuměla Štěpána, a tak aspoň tady byla jistota, že práce budou udělané pečlivě a v termínu. Skoro se zdálo, že během natáčecího týdne nebude co točit, protože koupelna je už vlastně připravená. Pak ovšem přišla schůzka, kdy Nina nahlas specifikovala své požadavky, a Denisa začala přeměřovat a navrhovat nové řešení.

Oproti původním plánům už Nina nechtěla vanu, její zdravotní stav ji totiž limituje, a tak jí více vyhovuje sprchový kout. WC mísa by byla osazená příliš nízko, což se dalo změnou závěsného systému Geberit bezbolestně změnit. Sprchový kout měl být podle Niny původně orientovaný bokem ke vchodu, ale Denisa navrhla, aby byl přístupný rovnou od dveří. Prostě… když Štěpán nastoupil, čekal ho týden někdy i dvanáctihodinových maratonů, při kterých musel změnit odpady, překopat elektřinu, zbourat a postavit stěnu sprchového koutu a WC systém, osadit sanitu a armatury a zavést osvětlení. Podlahu položil pan Votík. Denisa zároveň natírala nábytek, schody i stěny, a když se blížilo finále, nejela spát domů a zůstala u Niny. Když televizní štáb přijel, zrovna začala dekorovat, takže všechno se vlastně opravdu stihlo!

Zajímají vás třeba jaké konkrétní produkty byly pro rekonstrukce využity? Předplaťte si časopis Nové proměny bydlení!

Kolik to celé stálo?

Sanita a dlažba 34 780 Kč
Práce a materiál 69 434 Kč
Nábytek a osvětlení 12 649 Kč
Doplňky 24 314 Kč
Celkem 131 176 Kč

Financování rekonstrukce

Přemýšlíte o rekonstrukci koupelny či jiné místnosti a nevíte kde sehnat finance? Řešením je půjčka ProBydlení!

S půjčkou ProBydlení si můžete půjčit na rekonstrukci bydlení. Spočitejte si úvěr na kalkulačce!

Proč to děláme?

Kontakt Petr, 28 let, svobodný Často narážím na to, že mí přátelé ani nevědí, že by si mohli koupit vlastní auto nebo bydlení – myslí si, že si musí ještě našetřit a zbytečně pak ztrácí čas.
Kontakt Marie, 37 let, vdaná, 1 dítě ( 10 let ) Když založíte rodinu, začnete finance více řešit, protože už nejde jenom o vás. Praktických informací je málo. Ráda bych to pomohla změnit a podělila se o to, co vím.
Kontakt Karel, 56 let, ženatý, 2 děti ( 25 a 19 let ) Od klientů občas slýchávám „Víte, já tomu moc nerozumím“. Vím, že nikdo nemůže vědět všechno, ale každý může mít přehled. A to už je dobrý základ.