Menu

Investiční životní pojištění

Lorem ipsum Víte, že… zpravidla se nabízejí 3 typy fondů? Konzervativní má malý výnos, ale i malou míru rizika, vyvážený má lepší poměr rizika a výnosu a u dynamického riskujete hodně, ale můžete také hodně vydělat.

Poslední typ životního pojištění v sobě kombinuje pojistnou ochranu s možností získat zajímavé zhodnocení. Můžete si tak našetřit víc než u kapitálového životního pojištění, ale pro změnu nemáte žádný garantovaný úrok. Pojišťovna vám nabídne několik investičních fondů, které se liší podle míry rizika, a je na vás, jak se rozhodnete – lepší šanci na vyšší zhodnocení u fondů ovlivňují výkyvy v hodnotě podílových jednotek, které za vás pojišťovna nakupuje. Vyšší výnos ale zpravidla znamená i vyšší riziko. Proto v průběhu pojištění můžete investiční fondy měnit, stejně jako rozložení vašich financí mezi obě složky životního pojištění. I u tohoto typu platí, že peníze můžete vybrat pomocí tzv. dílčího odkupného, nebo si počkat na konec pojištění, a že můžete uplatnit daňový odečet.

Výhody a nevýhody investičního životního pojištění

+ možnost měnit nastavení pojištění a rozsah pojistné ochrany
+ rozšíření rozsahu pojistné ochrany formou různých připojištění
+ možnost aktivně měnit investiční strategii během trvání pojištění
+ možnost vkládat a čerpat finanční prostředky v průběhu trvání pojištění
není garantovaná výše zhodnocení
není garantovaná pojistná částka při dožití
investovat se vyplatí, pokud smlouvu uzavřete alespoň na 10 let

Mohlo by vás zajímat

O životním pojištění

Rizikové pojištění

Kapitálové životní pojištění

Proč to děláme?

Kontakt Petr, 28 let, svobodný Často narážím na to, že mí přátelé ani nevědí, že by si mohli koupit vlastní auto nebo bydlení – myslí si, že si musí ještě našetřit a zbytečně pak ztrácí čas.
Kontakt Marie, 37 let, vdaná, 1 dítě ( 10 let ) Když založíte rodinu, začnete finance více řešit, protože už nejde jenom o vás. Praktických informací je málo. Ráda bych to pomohla změnit a podělila se o to, co vím.
Kontakt Karel, 56 let, ženatý, 2 děti ( 25 a 19 let ) Od klientů občas slýchávám „Víte, já tomu moc nerozumím“. Vím, že nikdo nemůže vědět všechno, ale každý může mít přehled. A to už je dobrý základ.