Menu

Refinancování hypotéky

Refinancování hypotéky využívá ten, komu z jakéhokoli důvodu nevyhovují stávající podmínky hypotéky a od konkurenční banky dostane lepší podmínky. Často je trnem v oku příliš dlouhá doba splácení nebo nevýhodné úroky.

 Co vlastně to refinancování je?

K refinancování se lidé často rozhodnou v okamžiku, kdy jim u původní banky končí fixační období. To znamená, že mohou zdarma doplatit zbytek hypotéky – a pokud si na tuto částku půjčí u nové banky, je refinancování na světě. Banky u refinancování většinou nabízejí nižší úroky a příjemnou změnou je i menší byrokracie. Třeba výši příjmu většinou stačí doložit čestným prohlášením a odhadní cenu si banka pouze „zaktualizuje“ podle původního odhadu, který jste už předkládali při vyřizování původní hypotéky. Snazší, rychlejší, pohodlnější, výhodnější. A protože vlastně uzavíráte novou hypotéku, můžete si znovu přenastavit všechny parametry, jako třeba délku fixačního období nebo výši splátek.

Mohlo by vás zajímat

Účelová hypotéka

Neúčelová hypotéka

Předhypoteční úvěr

Malý rádce pro správný výběr hypotéky

Hypotéka dopředu

Proč to děláme?

Kontakt Petr, 28 let, svobodný Často narážím na to, že mí přátelé ani nevědí, že by si mohli koupit vlastní auto nebo bydlení – myslí si, že si musí ještě našetřit a zbytečně pak ztrácí čas.
Kontakt Marie, 37 let, vdaná, 1 dítě ( 10 let ) Když založíte rodinu, začnete finance více řešit, protože už nejde jenom o vás. Praktických informací je málo. Ráda bych to pomohla změnit a podělila se o to, co vím.
Kontakt Karel, 56 let, ženatý, 2 děti ( 25 a 19 let ) Od klientů občas slýchávám „Víte, já tomu moc nerozumím“. Vím, že nikdo nemůže vědět všechno, ale každý může mít přehled. A to už je dobrý základ.