Menu

Předhypoteční úvěr

Předhypoteční úvěr slouží k pořízení nemovitosti, kterou sice můžete financovat hypotékou, ale dočasně není možné ji zastavit, nebo podat návrh na vklad zástavního práva. Proto se využívá k překlenutí období před převodem nemovitosti, typicky družstevního bytu, do osobního vlastnictví. Vlastník družstevního bytu totiž nevlastní nemovitost, ale jen právo k jejímu užívání, takže ji nemůže zastavit. Podobná situace nastane, pokud si chcete koupit obecní byt, nemovitosti z dražby, developerských projektů nebo třeba montovanou stavbu.

Jak předhypotéka funguje?

Na prodej (téma proplácení faktur)

Po době splatnosti předhypotečního úvěru, což je nejčastěji jeden rok, nebo získání nemovitosti, kterou můžete ručit, se mění předhypoteční úvěr v klasickou hypotéku. Musíte ale počítat s tím, že si banka pro tento přechod stanoví přesné podmínky – v případě koupě družstevního bytu to může být potvrzení od družstva s uvedením přesného termínu převodu bytu do osobního vlastnictví. Počítejte také s vyšším úrokem a minimálně roční fixací, přece jen si půjčujete peníze bez zajištění nemovitostí.
&nbsp

Mohlo by vás zajímat

Účelová hypotéka

Neúčelová hypotéka

Refinancování

Malý rádce pro správný výběr hypotéky

Hypotéka dopředu

Proč to děláme?

Kontakt Petr, 28 let, svobodný Často narážím na to, že mí přátelé ani nevědí, že by si mohli koupit vlastní auto nebo bydlení – myslí si, že si musí ještě našetřit a zbytečně pak ztrácí čas.
Kontakt Marie, 37 let, vdaná, 1 dítě ( 10 let ) Když založíte rodinu, začnete finance více řešit, protože už nejde jenom o vás. Praktických informací je málo. Ráda bych to pomohla změnit a podělila se o to, co vím.
Kontakt Karel, 56 let, ženatý, 2 děti ( 25 a 19 let ) Od klientů občas slýchávám „Víte, já tomu moc nerozumím“. Vím, že nikdo nemůže vědět všechno, ale každý může mít přehled. A to už je dobrý základ.