Menu

Neúčelová hypotéka

Dnešní trh si nemůže dovolit zůstat u jednoho typu produktu, proto i hypotéky začaly být „šité na míru“ zákazníkům. U neúčelové (tzv. Americké) hypotéky vlastně dostáváte úvěr na cokoli a nemusíte si lámat hlavu s prokazováním, k jakému účelu jste peníze použili, jako tomu je u účelové hypotéky. Vyřízení hypotečního úvěru je taky rychlejší a potřebujete k němu méně podkladů. Pokud bychom srovnávali neúčelovou hypotéku s běžnou půjčkou bez ručení, dosáhnete na vyšší částku za lepších podmínek – úroky jsou nižší a splatnost delší. Někteří lidé proto dají přednost neúčelové hypotéce jako řešení splacení několika půjček naráz.

Lorem ipsum Víte, že… ještě přísnější pravidla platí pro hypotéku bez prokázání příjmů? Ačkoli se zpravidla jedná o účelovou hypotéku, můžeme u ní obdržet částku odpovídající maximálně 50-60 % z odhadní ceny.

I výhody mají svá omezení

Výhodnost podmínek je u neúčelových hypoték vykoupena tím, že zpravidla nedosáhnete na půjčku ve výši 100 %, ale spíš 70 % odhadní ceny nemovitosti, kterou ručíte. Běžná je i o něco vyšší úroková sazba. U neúčelové hypotéky taky nelze uplatnit odečet úroků od základu daně z příjmu.

Mohlo by vás zajímat

Účelová hypotéka

Předhypoteční úvěr

Refinancování

Malý rádce pro správný výběr hypotéky

Hypotéka dopředu

Proč to děláme?

Kontakt Petr, 28 let, svobodný Často narážím na to, že mí přátelé ani nevědí, že by si mohli koupit vlastní auto nebo bydlení – myslí si, že si musí ještě našetřit a zbytečně pak ztrácí čas.
Kontakt Marie, 37 let, vdaná, 1 dítě ( 10 let ) Když založíte rodinu, začnete finance více řešit, protože už nejde jenom o vás. Praktických informací je málo. Ráda bych to pomohla změnit a podělila se o to, co vím.
Kontakt Karel, 56 let, ženatý, 2 děti ( 25 a 19 let ) Od klientů občas slýchávám „Víte, já tomu moc nerozumím“. Vím, že nikdo nemůže vědět všechno, ale každý může mít přehled. A to už je dobrý základ.