Menu

Hypotéka dopředu

Lorem ipsum Víte, že… aby vám byla poskytnuta hypotéka dopředu nemusíte ani disponovat nemovitostí?

Hypotéka dopředu je velice zajímavou, ačkoliv ne moc dobře známou, možností v hypotečním světě. Umožňuje vám sjednat si hypotéku i bez toho, abyste měli vybranou nemovitost, kterou chcete koupit. A ve skutečnosti to vůbec není tak složité, jak by se mohlo zdát.

Jak to funguje?

Postup získání předčasné hypotéky je podobný jako u klasických hypotečních úvěrů. Bance předložíte dokumenty o svém příjmu, výdajích domácnosti a případné další dokumenty pro tzv. scoring. Banka následně posoudí vaši bonitu, tedy schopnost splácet případný úvěr, a sdělí vám maximální výši hypotečního úvěru, který vám je ochotna poskytnout. Vy v takovou chvíli máte až 12 měsíců na to, abyste našli tu správnou nemovitost. Jakmile ji najdete, předložíte bance klasické dokumenty s nemovitostí spojené – výpis z katastru, kupní smlouvu, apod. a banka vám umožní čerpat finance z dohodnutého úvěru.

Základní výhodou hypotéky dopředu je fakt, že již při hledání nemovitosti víte, kolik peněz máte k dispozici. Můžete tak své hledání značně zjednodušit. Navíc máte jistotu, že peníze opravdu dostanete a můžete tak s klidem složit zálohu a neriskovat, že o ni v případě neschválení hypotéky přijdete.

Je v tom nějaký háček?

Ostatní podmínky jsou srovnatelné s klasickou hypotékou – máte jistotu výše úvěru i úrokové sazby a možnost fixace. Úrokové sazby jsou navíc srovnatelné s klasickými hypotékami, takže za využití předčasné hypotéky nejste nijak trestáni. Půjčit si navíc můžete až 15 milionů a stejně jako u klasické hypotéky si zaplacené úroky odečítat od základu daně z příjmů. Z hypotéky pak můžete financovat maximálně 80 % zástavní hodnoty nemovitosti stanovené bankou.

Zajímalo by vás více informací o možnostech předčasné hypotéky?

Mohlo by vás zajímat

Účelová hypotéka

Neúčelová hypotéka

Předhypoteční úvěr

Refinancování

Malý rádce pro správný výběr hypotéky

 

Proč to děláme?

Kontakt Petr, 28 let, svobodný Často narážím na to, že mí přátelé ani nevědí, že by si mohli koupit vlastní auto nebo bydlení – myslí si, že si musí ještě našetřit a zbytečně pak ztrácí čas.
Kontakt Marie, 37 let, vdaná, 1 dítě ( 10 let ) Když založíte rodinu, začnete finance více řešit, protože už nejde jenom o vás. Praktických informací je málo. Ráda bych to pomohla změnit a podělila se o to, co vím.
Kontakt Karel, 56 let, ženatý, 2 děti ( 25 a 19 let ) Od klientů občas slýchávám „Víte, já tomu moc nerozumím“. Vím, že nikdo nemůže vědět všechno, ale každý může mít přehled. A to už je dobrý základ.