Menu

Termínovaný vklad

Svůj název získal termínovaný vklad podle principu, na kterém funguje – při vkladu peněz si vyberete termín, kdy bude možné si je znova vybrat. Banka vám na stejné období zároveň zafixuje výši úroku. Nejkratší období je většinou jeden rok, ale běžně můžete uložit peníze i na dva nebo pět let. Při rozhodování se je také dobré zjistit si, jaká je minimální výše vkladu, můžou to totiž být i desítky tisíc.

Lorem ipsum Víte, že… Wüstenrot nabízí jedno z nejvyšších úročení u termínovaných vkladů v ČR? Za zřízení a vedení vkladů přitom nezaplatíte ani korunu.

Když se z výhod stanou nevýhody

Úrok a pojištěné vklady, to byly hlavní důvody, proč se termínované vklady těšily tak dlouho velké oblibě. Jenže zlatá léta termínovaných vkladů zřejmě už pomalu končí. Dříve poměrně vysoké úroky termínovaných vkladů dnes klesly a konkurují jim jiné formy zhodnocení peněz, jako třeba konzervativní investiční fondy (např. spořící účty). Termínovaný vklad si ale můžete sjednat online a u některých bank dokonce ani neplatíte žádné poplatky. Jestli je pro vás výhodnější jistota s menším výnosem v podobě termínovaného vkladu, nebo nízká míra rizika s o něco zajímavějším výnosem, jako je tomu u řady konzervativních investičních fondů, se už musíte rozhodnout sami.

Zajímá vás jaké zhodnocení můžete termínovaným vkladem získat? Zkuste naší kalkulačku!

Mohlo by vás zajímat

Spořící účet

Proč to děláme?

Kontakt Petr, 28 let, svobodný Často narážím na to, že mí přátelé ani nevědí, že by si mohli koupit vlastní auto nebo bydlení – myslí si, že si musí ještě našetřit a zbytečně pak ztrácí čas.
Kontakt Marie, 37 let, vdaná, 1 dítě ( 10 let ) Když založíte rodinu, začnete finance více řešit, protože už nejde jenom o vás. Praktických informací je málo. Ráda bych to pomohla změnit a podělila se o to, co vím.
Kontakt Karel, 56 let, ženatý, 2 děti ( 25 a 19 let ) Od klientů občas slýchávám „Víte, já tomu moc nerozumím“. Vím, že nikdo nemůže vědět všechno, ale každý může mít přehled. A to už je dobrý základ.