Menu

Spořící účet

Každý má rád jednoduché věci, tím spíš v oblasti peněz. Přesně z toho vychází spořicí účet, který splňuje všechny základní požadavky klientů – můžete ho snadno sjednat online i v bance, platíte minimum poplatků, máte pevnou výši úroků, váš vklad je pojištěný a nic vás neomezuje v nakládání s naspořenými penězi. Svými výhodami navíc přebíjí běžný účet, termínovaný vklad i tajnou skrýš pod vaší matrací.

Lorem ipsum Víte, že… krátká výpovědní lhůta může znamenat jeden den, zatímco dlouhá výpovědní lhůta klidně i tři měsíce?

Proč sáhnout po spořicím účtu?

Smyslem spořicího účtu dnes ale není ani tak spoření, jako spíš ochrana vložených peněz před inflací. Úrok spořicích účtů totiž není vysoký, ale na rozdíl od termínovaného vkladu můžete se svými prostředky nakládat víceméně po libosti. Proč víceméně? Protože spořicí účty mohou, ale nemusí mít výpovědní lhůtu. To znamená, že než se vám peníze objeví na účtu, musíte si nějaký čas počkat.

Dá se na spořicím účtu naspořit?

Na spořicím účtu si sice moc nenaspoříte, ale dosáhnete na nejlepší poměr cena / výkon – své peníze máte téměř okamžitě k dispozici a úrok postačí na to, aby vaše peníze neztrácely tak rychle svou hodnotu. Navíc málokdy platíte nějaké citelnější poplatky. Dnes se naopak stává trendem, že banky nabízejí svým klientům zřízení i správu spořicího účtu zcela zdarma.

Zajímá vás kolik můžete ušetřit spořícím účtem? Vyzkoušejte naší kalkulačku!

Mohlo by vás zajímat

Termínovaný vklad

Proč to děláme?

Kontakt Petr, 28 let, svobodný Často narážím na to, že mí přátelé ani nevědí, že by si mohli koupit vlastní auto nebo bydlení – myslí si, že si musí ještě našetřit a zbytečně pak ztrácí čas.
Kontakt Marie, 37 let, vdaná, 1 dítě ( 10 let ) Když založíte rodinu, začnete finance více řešit, protože už nejde jenom o vás. Praktických informací je málo. Ráda bych to pomohla změnit a podělila se o to, co vím.
Kontakt Karel, 56 let, ženatý, 2 děti ( 25 a 19 let ) Od klientů občas slýchávám „Víte, já tomu moc nerozumím“. Vím, že nikdo nemůže vědět všechno, ale každý může mít přehled. A to už je dobrý základ.