Menu

Připojištění

Pojištění zavazadel

Některá letiště jsou sice pověstná ztrácením zavazadel cestujících, ale to není zdaleka jediný důvod, proč svá zavazadla pojistit. Limity plnění jsou u každé pojišťovny jiné, ale kromě fotek proplácejí většinou i cennosti, elektroniku, a dokonce i náklady na vystavení a doručení nových dokladů.

Cestovní pojištění - infografika

Pojištění přerušení cesty

Toto připojištění je pro případ, kdy z objektivních důvodů budete muset přerušit svůj pobyt v zahraničí a vrátit se zpět do ČR. Nejčastěji je to z důvodu úmrtí v rodině nebo živelné události nejen v místě vašeho pobytu v zahraničí, ale i v ČR.

Úrazové připojištění

Zatímco samotné léčebné výlohy jsou už základní součástí cestovního pojištění, toto připojištění kryje úraz a jeho následky včetně smrti v podobě předem stanovené částky, kterou vám pojišťovna vyplatí. Toto připojištění je navíc nezávislé na úrazovém pojištění, které můžete mít sjednané v ČR – po úraze tak může nastat situace, že budete čerpat plnění z obou zároveň.

Připojištění zásahu horské služby SR

Horská služba SR (cestovní pojištění)Slovensko je specifickou zemí, protože požaduje proplacení každého výjezdu horské služby, což v jiných zemích pokrývá už poplatek při ubytování. Pokud jedete do Tater nebo Roháčů, je dobré myslet i na tuto „kličku“.

Připojištění storna zájezdu

Storno zájezdu má podobný účel jako pojištění přerušení cesty, ale s tím rozdílem, že nečekaná událost nastane ještě před vaším odjezdem, takže vaši cestu nebude možné uskutečnit. Pro proplacení je ale důležité mít už zájezd zaplacený, jinak pojištění samozřejmě nemůžete čerpat.

Připojištění rizikových sportů

Pojišťovny často nabízejí už v základu cestovního pojištění krytí běžných, rekreačních sportů jako cyklistika, lyžování, nebo vysokohorská turistika. Určité typy rizikových sportů je možné si připojistit, takže se můžete klidně vydat za dobrodružstvím i na cyklokros, raft, motokáry, nebo třeba freeskiing. Extrémní sporty ale takto pojistit nejdou, profesionální sportovci proto mají vlastní specifické pojistné smlouvy.

Mohlo by vás zajímat

O cestovním pojištění

Pojistné krytí

Asistenční služba

Proč to děláme?

Kontakt Petr, 28 let, svobodný Často narážím na to, že mí přátelé ani nevědí, že by si mohli koupit vlastní auto nebo bydlení – myslí si, že si musí ještě našetřit a zbytečně pak ztrácí čas.
Kontakt Marie, 37 let, vdaná, 1 dítě ( 10 let ) Když založíte rodinu, začnete finance více řešit, protože už nejde jenom o vás. Praktických informací je málo. Ráda bych to pomohla změnit a podělila se o to, co vím.
Kontakt Karel, 56 let, ženatý, 2 děti ( 25 a 19 let ) Od klientů občas slýchávám „Víte, já tomu moc nerozumím“. Vím, že nikdo nemůže vědět všechno, ale každý může mít přehled. A to už je dobrý základ.