Menu

Pojistné krytí

Pojistné krytí je jedna z informací, která by vás měla při sjednávání cestovního pojištění zajímat nejvíce. Zjednodušeně řečeno vám říká, jaká všechna rizika máte svou pojistkou pokrytá, a za jakých podmínek a do jaké výše vám pojišťovna bude vyplácet náhradu, pokud se něco přihodí. Jednotlivé částky, které za vás – nebo přímo vám – pojišťovna hradí, se nazývají tzv. pojistné limity.

Základem každé nabídky cestovního pojištění je asistenční služba a pojištění léčebných výloh v zahraničí. Léčebné výlohy zahrnují lékařské ošetření, výlohy na léky, převoz do nemocničního zařízení a případnou repatriaci – tedy převoz zpátky do České republiky. Repatriace se v případě úmrtí vztahuje i na ostatky.

Toto základní cestovní pojištění je pak možné rozšiřovat dle konkrétních potřeb klienta. Můžete si tedy navíc (pokud to vaše smlouva o cestovním pojištění v základu neobsahuje) sjednat třeba pojištění nákladů na opatrovníka – tedy jeho příjezd a pobyt třeba pro případ vašeho pobytu v nemocnici. Nebo si připojistit ošetření zubů – některé pojišťovny ho mají v základním pojištění léčebných výloh, ale na rozdíl od ostatních položek je pojistný limit jen v řádu tisíců až desetitisíců korun. Případně si můžete vybírat z celé řady dalších připojištění.

Taková připojištění mohou zahrnovat např. úrazové pojištění, pojištění zavazadel, pojištění storna zájezdu či pojištění odpovědnosti. U každé pojišťovny se pak liší pojistné limity i podmínky, za jakých za vás pojišťovna výlohy zaplatí. A samozřejmě se bude lišit i cena – zvýšená sazba vás čeká, pokud cestujete za hranice Evropy. Některé pojišťovny mají, vzhledem k tamějším cenám za zdravotní služby, speciální sazby pro cestování po USA. A placená částka se bude lišit i s ohledem na věk klienta. Cena však není tím nejdůležitějším kritériem při sjednávání cestovního pojištění – je potřeba porovnávat sjednávané podmínky komplexně a s ohledem na všechny vaše potřeby. Abyste třeba při sportovních dovolených nezjistili, že vám vaše běžné cestovní pojištění nestačí.

Mohlo by vás zajímat

O cestovním pojištění

Připojištění

Asistenční služba

Proč to děláme?

Kontakt Petr, 28 let, svobodný Často narážím na to, že mí přátelé ani nevědí, že by si mohli koupit vlastní auto nebo bydlení – myslí si, že si musí ještě našetřit a zbytečně pak ztrácí čas.
Kontakt Marie, 37 let, vdaná, 1 dítě ( 10 let ) Když založíte rodinu, začnete finance více řešit, protože už nejde jenom o vás. Praktických informací je málo. Ráda bych to pomohla změnit a podělila se o to, co vím.
Kontakt Karel, 56 let, ženatý, 2 děti ( 25 a 19 let ) Od klientů občas slýchávám „Víte, já tomu moc nerozumím“. Vím, že nikdo nemůže vědět všechno, ale každý může mít přehled. A to už je dobrý základ.