Menu

O cestovním pojištění

Lorem ipsum Víte, že… v Austrálii jen za obyčejnou návštěvu lékaře zaplatíte poplatek v rozmezí 20–50 dolarů (v přepočtu 400–1000 Kč)?

Ne každá pojišťovna nabízí cestovní pojištění pro všechny typy pobytů v zahraničí. Zatímco na zahraniční dovolenou, studium, nebo pracovní cestu se můžete pojistit skoro u každé pojišťovny, trochu obtížnější to mají lidé, kteří jedou do zahraničí vykonávat manuální práci, třeba zedníci či stavební dělníci. Proto si vždycky důkladně ověřte, jestli vámi zvolené cestovní pojištění kryje účel vaší cesty.

Na jak dlouhou dobu se můžu pojistit?

Cestovní pojištění si můžete sjednat na jediný den i na celý rok. Pojistky sjednané na kratší dobu je možné před jejich skončením ještě v zahraničí prodloužit, což se hodí třeba v případě, že se vám na dovolené líbí a chcete zůstat ještě další tři dny. Naopak roční pojištění je podmíněné vaším pravidelným návratem do ČR, většinou jednou za čtvrt roku, a to kvůli zajištění pravidelných lékařských prohlídek. I toto pojištění je možné prodloužit, ale většina pojišťoven vyžaduje, abyste prodloužení provedli na některé z poboček v ČR, nikoli ze zahraničí.

Cenu pojistky ovlivňuje i vaše cílová destinace

Díky rozdílnému nastavení zdravotní péče i právního systému v jednotlivých státech není možné mít jedinou sazbu cestovního pojištění. Proto najdete v sazebnících pojišťoven jednotlivé státy seřazené do různých, na první pohled někdy dokonce i nesourodých skupin. Levnější pojištění platí zpravidla pro státy Evropské unie, možná vás ale překvapí, že nejvíc utratíte na cestovním pojištění do Spojených států, Kanady, nebo Austrálie.

Rodinná dovolená? Stačí jedna pojistka

V rámci jedné smlouvy je možné pojistit víc osob, takže pokud se chystáte na rodinnou dovolenou, není třeba uzavírat pojištění každému zvlášť. Pojištění ale neplatíte za každého ve stejné výši, záleží třeba na tom, jestli všichni pojištění spadají do stejné věkové kategorie. Na druhou stranu ale některé pojišťovny zvýhodňují rodinné pojistky možností slevy na pojištění dětí.

Mohlo by vás zajímat

Pojistné krytí

Připojištění

Asistenční služba

Proč to děláme?

Kontakt Petr, 28 let, svobodný Často narážím na to, že mí přátelé ani nevědí, že by si mohli koupit vlastní auto nebo bydlení – myslí si, že si musí ještě našetřit a zbytečně pak ztrácí čas.
Kontakt Marie, 37 let, vdaná, 1 dítě ( 10 let ) Když založíte rodinu, začnete finance více řešit, protože už nejde jenom o vás. Praktických informací je málo. Ráda bych to pomohla změnit a podělila se o to, co vím.
Kontakt Karel, 56 let, ženatý, 2 děti ( 25 a 19 let ) Od klientů občas slýchávám „Víte, já tomu moc nerozumím“. Vím, že nikdo nemůže vědět všechno, ale každý může mít přehled. A to už je dobrý základ.