Menu

Cestování za sportem

Klasické cestovní pojištění standardně pokryje běžné dovolenkové aktivity včetně nenáročných sportů jako je plážový volejbal nebo rekreační jízda na kole. Pokud jste ale aktivní a na dovolené sportujete hodně, nebo jste fanoušci méně obvyklých sportů, budete pravděpodobně sjednávání cestovního pojištění muset věnovat zvýšenou pozornost.

Každá pojišťovna navíc vaše sportovní aktivity bude pravděpodobně hodnotit jinak. Každý sport pak patří do příslušných kategorií, které se liší podmínkami a především cenou sjednaného pojištění. Velmi lehce se vám tak může stát, že sport, který považujete za běžný, je z pohledu vaší pojišťovny v kategorii rizikových či extrémních sportů. Vždy se tak nezapomeňte informovat o tom, jak si vaše aktivity správně pojistit.

Mezi rizikovými sporty můžeme najít u většiny pojišťoven třeba jízdu na koni, jízdu na vodním banánu nebo potápění s přístroji do 10 metrů. Do vyšší kategorie, tedy mezi sporty extrémní, se pak řadí třeba alpinismus, horolezectví nebo sjezd na horských kolech. Můžete narazit i na kategorii tzv. nepojistitelných sportů, tedy sportů, na které se ani ta nejvyšší forma cestovního pojištění nebude vztahovat. Tam patří třeba severská kombinace, jachting při plavbě na oceánu nebo lov exotické divoké zvěře.

V rámci sportovního cestovního pojištění si navíc můžete sjednat i sportovní úrazové připojištění. To se vztahuje na úrazy, které vznikly provozováním pojištěného sportu. Sjednat ho můžete i ve chvíli, kdy máte zároveň sjednané samostatné úrazové pojištění v ČR – čerpat pak můžete krytí z obou pojištění zároveň.

Pozor si dejte také při cestách na Slovensko. I tam totiž budete potřebovat cestovní pojištění. Obzvlášť vhod pak může přijít při výletech do hor – na Slovensku je totiž, na rozdíl od jiných států, každý zásah horské služby zpoplatněn. Případné výdaje se tak mohou vyšplhat do opravdu vysokých částek.

Mohlo by vás zajímat

Hurá na dovolenou

Práce v zahraničí

Proč to děláme?

Kontakt Petr, 28 let, svobodný Často narážím na to, že mí přátelé ani nevědí, že by si mohli koupit vlastní auto nebo bydlení – myslí si, že si musí ještě našetřit a zbytečně pak ztrácí čas.
Kontakt Marie, 37 let, vdaná, 1 dítě ( 10 let ) Když založíte rodinu, začnete finance více řešit, protože už nejde jenom o vás. Praktických informací je málo. Ráda bych to pomohla změnit a podělila se o to, co vím.
Kontakt Karel, 56 let, ženatý, 2 děti ( 25 a 19 let ) Od klientů občas slýchávám „Víte, já tomu moc nerozumím“. Vím, že nikdo nemůže vědět všechno, ale každý může mít přehled. A to už je dobrý základ.