Menu

Hurá na dovolenou!

Hurá na dovolenou

Symbolem české rodinné dovolené v zahraničí je bezpochyby Chorvatsko. Dá se tam sehnat dostupné ubytování, není to příliš daleko na cestu autem a hlavně je tam krásné moře i příroda. Ať už ale cestujete kamkoliv mimo území České republiky, měli byste myslet na to, že bez cestovního pojištění by se vám takový výlet mohl pěkně prodražit.

Nabídek cestovních pojištění je celá řada. Liší se např. i podle destinace, do které míříte. Chorvatsko a ostatní Evropské země pak patří do základního – a nejlevnějšího – balíčku. Některé pojišťovny tam řadí i jiné oblíbené mimoevropské dovolenkové destinace, jako je třeba Egypt nebo Turecko. Samostatnou kategorii občas mívají také cesty do USA, vzhledem k tamějším vysokým poplatkům za zdravotní péči.

Vybírat své cestovní pojištění pečlivěji byste měli také v případě, že plánujete aktivnější dovolenou. Na spoustu sportovních aktivit se běžné cestovní pojištění nevztahuje a dovolená by vás tak mohla vyjít pěkně draho. V případě sportovních dovolených popřemýšlejte nad zřízením sportovního cestovního pojištění.

Ke svému základnímu cestovnímu pojištění si samozřejmě můžete sjednat celou řadu doplňkových služeb a připojištění. Kromě základního pokrytí léčebných výloh, asistenční služby a pojištění odpovědnosti tak můžete např. nechat pojistit svá zavazadla pro případ ztráty. Nebo si pojistit celou dovolenou pro případ, že vy nebo někdo z rodiny onemocníte, a zájezd budete muset stornovat.

Pojištění se většinou platí v denních částkách, ale můžete si zařídit i pojištění na celý rok – většinou fungují tak, že jednotlivé výjezdy za hranice jsou časově omezeny, ale můžete jich podnikat, kolik chcete. Pokud tedy během roku podnikáte vícero kratších dovolených, mohlo by se vám podobné pojištění hodit. U některých pojišťoven v sobě toto cestovní pojištění navíc obsahuje i pojištění administrativně pracovních cest.

Pokud plánujete dovolenou s rodinou, mohlo by vás zajímat také rodinné cestovní pojištění. Obvykle rodinný balíček zahrnuje pojištění pro 2 dospělé a jejich děti a v součtu vychází levněji, než zřizovat pro každého člena rodiny cestovní pojištění zvlášť. Ani v případě sólových plateb ale pojištění dovolenou nijak výrazně neprodraží a rozhodně se při cestách za hranice vyplatí.

Mohlo by vás zajímat

Práce v zahraničí

Cestování za sportem

Proč to děláme?

Kontakt Petr, 28 let, svobodný Často narážím na to, že mí přátelé ani nevědí, že by si mohli koupit vlastní auto nebo bydlení – myslí si, že si musí ještě našetřit a zbytečně pak ztrácí čas.
Kontakt Marie, 37 let, vdaná, 1 dítě ( 10 let ) Když založíte rodinu, začnete finance více řešit, protože už nejde jenom o vás. Praktických informací je málo. Ráda bych to pomohla změnit a podělila se o to, co vím.
Kontakt Karel, 56 let, ženatý, 2 děti ( 25 a 19 let ) Od klientů občas slýchávám „Víte, já tomu moc nerozumím“. Vím, že nikdo nemůže vědět všechno, ale každý může mít přehled. A to už je dobrý základ.