Menu

Cestování

Cestování se rok od roku stává jednodušším. Větší část Evropy můžete procestovat bez cestovního pasu, jenom s občankou, letadlem se za několik hodin dostanete na druhý konec světa a otevírají se tak nové možnosti pro poznání, zábavu, sportovní vyžití, ale i práci a podnikání. Jsou ale dvě věci, které při cestování nemůžete ovlivnit – jaké bude počasí a jestli se domů vrátíte zdraví. Ne nadarmo se říká, že náhoda je blbec.

Hurá na dovolenou!

Hurá na dovolenou

Symbolem české rodinné dovolené v zahraničí je bezpochyby Chorvatsko. Dá se tam sehnat dostupné ubytování, není to příliš daleko na cestu autem a hlavně je tam krásné moře i příroda. Ale ať už vyrážíte na dovolenou do Chorvatska, Řecka, Tuniska nebo třeba Thajska, měli byste myslet na to, že bez cestovního pojištění se vám takový výlet může pěkně prodražit. Oproti tomu cestovní pojištění, klidně i rodinné, vaši dovolenou většinou nijak výrazně neprodraží. Navíc můžete sáhnout po řadě připojištění a předejít nepříjemným situacím třeba pokud na poslední chvíli budete muset zájezd zrušit nebo vám na letišti ztratí zavazadla.

Práce v zahraničí

Nejen díky tomu, že řada českých firem podniká v zahraničí a zahraniční firmy mají své pobočky v Česku, jezdí řada Čechů na zahraniční pracovní cesty, nebo dokonce přímo v zahraničí žije a pracuje. Zatímco několikadenní pracovní cesta nebývá důvod pro vyřizování nějakého zvláštního pojištění, cena a podmínky pojistky při delším pobytu v zahraničí se už od běžné cestovní pojistky liší. A příslušníky některých profesí, třeba zedníky nebo stavební dělníky, nepojistí každý.

Cestování za sportem

Zatímco běžné dovolenkové sportovní aktivity často cestovní pojištění pokryje, je nejen v případě rizikových sportů, ale i opravdu aktivně strávené dovolené lepší se připojistit. V rámci cestovního pojištění si navíc můžete sjednat úrazové připojištění, a to i pokud máte sjednané samostatné úrazové pojištění v ČR – můžete totiž čerpat krytí z obou zároveň. Mimochodem, jednu zajímavou výjimku má taky dovolená na slovenských horách. Slovensko totiž, na rozdíl od ostatních zemí, požaduje proplacení každého zásahu horské služby.

Proč to děláme?

Kontakt Petr, 28 let, svobodný Často narážím na to, že mí přátelé ani nevědí, že by si mohli koupit vlastní auto nebo bydlení – myslí si, že si musí ještě našetřit a zbytečně pak ztrácí čas.
Kontakt Marie, 37 let, vdaná, 1 dítě ( 10 let ) Když založíte rodinu, začnete finance více řešit, protože už nejde jenom o vás. Praktických informací je málo. Ráda bych to pomohla změnit a podělila se o to, co vím.
Kontakt Karel, 56 let, ženatý, 2 děti ( 25 a 19 let ) Od klientů občas slýchávám „Víte, já tomu moc nerozumím“. Vím, že nikdo nemůže vědět všechno, ale každý může mít přehled. A to už je dobrý základ.