Menu

Bydlení ve vintage stylu!

13. listopadu 2018

Vintage je styl, který se opírá o prověřenou kvalitu starší než 50 let! V mnoha domácnostech se nábytek dochoval a dnes vstupuje opět do módy a tak vintage klenoty obnovujeme. Právě to inspirovalo Terezu k proměně jejího bytu. Většinu rekonstrukce zvládla sama, ale s koupelnou si nevěděla rady a tak na řadu nastupuje Petr.

Televizní premiéra

Celé této proměně je věnován také díl televizního pořadu „Bydlet jako…“ vysílaného na Českou televizí. Premiéru měl 1.9.2018, ale pokud jste ho nestihli, nezoufejte. Jeho záznam si můžete pustit na webu České televize.

Bydlení ve stylu vintage

Prostor

Prostorná koupelna s oknem je prakticky a účelně zařízená, jen bohužel trend 90. let, nadšený z každé dosud nevídané novinky, se velmi rychle okoukal. Růžová barevnost majitelku už nebavila, a protože si postupně do stylu vintage ladila i svůj byt, koupelna k němu začala silně neladit.

Problém byla koupelna

Rekonstrukce koupelny ve vintage styluNaše Plzeňská čtenářka Tereza přišla s nabídkou proměny koupelny v pravý čas. „Když jsem viděl to totální retro z dávno přežitých 90. let, úplně mi poskočilo srdce, že pomůžu k jeho nahrazení něčím kultivovaným,“ vzpomíná Petr Šlejmar na první návštěvu v Terezině bytě. „Zároveň se mi moc líbilo, že Tereza sama vycítila, že to byl tehdy úlet, a postupně začala byt přizpůsobovat původnímu stylu několikageneračního domu, v němž kdysi byla i pekárna a který má stále zachovaný osobitý maloměstský styl,“ dodává ještě.

Tereza si sama proměnila kuchyň a obývák, vyladila pokoje svých dcer a pak zůstala bezradně stát před koupelnou. Ta se do nového stylu bytu vůbec nehodila. Stavební rekonstrukce by však byla velkým zásahem jak do rozpočtu rodiny, tak do chodu domácnosti. Petr je na tyto výzvy tím pravým parťákem, můžete se spolehnout, že vždycky vymyslí cestu, jak dosáhnout změny tak, aby to rodině vyhovovalo. Tentokrát zkušeně prošel původní obklady a dlažby a usoudil, že jsou položené tak kvalitně, že unesou ještě vrstvu navíc. „Tím odpadlo to nejhorší, stavební proces, suť, otloukání a další náročné práce, a mohli jsme se soustředit jen na to, nechat položit dlažbu a obklady, takže rovnou dávat koupelně hezkou tvář.

Vlastně i z hlediska natáčecího týdne to bylo ideální, proměnu jsme zvládli se vším všudy, včetně dekorování bez stresu,“ dodává designér, který už také zažil aranžování doplňků v přímém přenosu, bez šance na rozmyšlenou… „Televizní proměny jsou prostě pro nás všechny nová disciplína, a když se podaří sladit práce tak, aby designér měl poslední den opravdu na dolaďování dekorací, je to velká pohoda,“ říká ještě Petr.

Vintage je pohoda

„V sortimentu španělského výrobce Peronda se mi podařilo objevit parádní dlažbu i obklady, na nichž jsem mohl celou proměnu v pohodě postavit, a byl jsem si jistý, že dopadne dobře. Majitelka Tereza byla skvělá, moje návrhy se jí líbily a nemuseli jsme nic měnit. Takovou spolupráci bych si přál vždycky,“ libuje si Petr a Tereza dodává: „Byly jsme na Petra vlastně tři, moje dvě dcerky se z proměny radovaly stejně jako já a musím říct, že teď si novou koupelnu moc užíváme!“

Zajímají vás třeba jaké konkrétní produkty byly pro rekonstrukce využity? Předplaťte si časopis Nové proměny bydlení!

Kolik to celé stálo?

Obklady a dlažba 30 000 Kč
Práce a ostatní materiál 45 000 Kč
Truhlářské práce a materiál 16 000 Kč
Textil a doplňky 7 900 Kč
Celkem 98 900 Kč

Financování rekonstrukce

Přemýšlíte o rekonstrukci vašeho bytu a nevíte kde sehnat finance? Řešením je půjčka ProBydlení!

S půjčkou ProBydlení si můžete půjčit na rekonstrukci bydlení. Spočitejte si úvěr na kalkulačce!

Proč to děláme?

Kontakt Petr, 28 let, svobodný Často narážím na to, že mí přátelé ani nevědí, že by si mohli koupit vlastní auto nebo bydlení – myslí si, že si musí ještě našetřit a zbytečně pak ztrácí čas.
Kontakt Marie, 37 let, vdaná, 1 dítě ( 10 let ) Když založíte rodinu, začnete finance více řešit, protože už nejde jenom o vás. Praktických informací je málo. Ráda bych to pomohla změnit a podělila se o to, co vím.
Kontakt Karel, 56 let, ženatý, 2 děti ( 25 a 19 let ) Od klientů občas slýchávám „Víte, já tomu moc nerozumím“. Vím, že nikdo nemůže vědět všechno, ale každý může mít přehled. A to už je dobrý základ.