Menu

Bydlení v harmonii podle feng-šuej

13. listopadu 2018

Základem spokojeného rodinného života byla odjakživa harmonie interiéru. Z původní ložnice ve starém domě s vysokými stropy se nakonec ukázala jako ideální kandidát na harmonické místo v podobě feng-šuej. Designérka Mirka si na pomoc zavolala samotného feng-šuej odborníka Jiřího a výsledek posuďte sami.

Televizní premiéra

Celé této proměně je věnován také díl televizního pořadu „Bydlet jako…“ vysílaného na Českou televizí. Premiéru měl 13.10.2018, ale pokud jste ho nestihli, nezoufejte. Jeho záznam si můžete pustit na webu České televize.

Bydlení v harmonii

Prostor

Ložnice v prvorepublikovém činžovním domě má krásné vysoké stropy a půlkruhový arkýř s velkými, repasovanými okny orientovanými přímo na jih. Jsou zde zachované původní dveře s ostěním i parkety, místnost má kulaté nejen fabiony pod stropem, ale i všechny ostatní rohy, což je z pohledu feng-šuej ideální základ pro harmonický rodinný život.

Proč se rekonstruovalo

Mladí manželé se do tohoto bytu přestěhovali před dvěma roky, ale protože si nebyli přesně jisti, co se všemi těmi vzácnými a kvalitními věcmi dělat, odkládali velký třesk donekonečna. Terezin manžel mezitím často odjížděl na studijní pobyty do Číny, a tak čas běžel. Naštěstí jsme zrovna hledali zajímavou lokaci na proměnu ve stylu feng-šuej a Tereza byla poblíž. Její manžel Martin naopak, opět v Číně, a tak jsme mu zharmonizovanou ložnici připravili společně jako překvapení.

Rekonstrukce ložnice

Odborník na pomoc

„Kvůli škrábání padesát let staré omítky a výmalbě bylo třeba celý pokoj totálně vystěhovat. Když naši produkční Honzíkové dokázali pohnout i tou těžkou skříní, o které majitelka Tereza tvrdila, že s ní nikdo nikdy nehnul, získala jsem naději, že se nám podaří i nově a správně rozmístit nábytek,“ vzpomíná designérka Mirka. „Docela mě překvapilo a potěšilo,
že pan Šmikmátor zhodnotil umístění postele jako správné, jen bylo třeba zakrýt dveře do pracovny, proti nimž nyní stála. Tak totiž manželé spali v poloze, které se říká poloha smrti – nohama ven,“ dodává designérka. Naštěstí Tereza se zakrytím dveří do pracovny neměla problém. Do pracovny vedou hlavní dveře přímo ze vstupní haly a oni ji prý často využívají jako pokoj pro hosty, a tak se větší pocit soukromí bude oběma stranám i hodit. Jiří také nelítostně nakázal vystěhovat z ložnice pracovní stůl, ten může být buď v pracovně, nebo v rohu obývacího pokoje, byt je totiž poměrně prostorný, a tak ani to Tereze nevadilo. „Jestli má proměna náš domov vyladit do ještě větší harmonie, proč bych se měla bránit?“ usmívala se nápadu feng-šuej poradce.

Vzácné dědictví

Designérka Mirka měla krásnou práci, kromě vybrání postele, závěsů a sedacího nábytku mohla jen lovit v rodinných pokladech. Čínské vázy, čajové konvice i vzácný obraz malovaný na hedvábí byly vděčnými doplňky, zvlášť když jsme nenápadný obrázek v růžové paspartě nechali v rámařství Frame-it zarámovat do jednoho z rodinných rámů a on doslova zazářil. I při výběru dalších obrazů si vystačila se zásobami v bytě. Jen pro osvěžení přidala dvě moderní grafiky.

Ložnice ve stylu feng šuej

Zajímají vás třeba jaké konkrétní produkty byly pro rekonstrukce využity? Předplaťte si časopis Nové proměny bydlení!

Kolik to celé stálo?

Postel 185 500 Kč
Nábytek 54 918 Kč
Osvětlení 56 870 Kč
Textil 70 201 Kč
Celkem 368 489 Kč

Financování rekonstrukce

Přemýšlíte o rekonstrukci ložnice a nevíte kde sehnat finance? Řešením je půjčka ProBydlení!

S půjčkou ProBydlení si můžete půjčit na rekonstrukci bydlení. Spočitejte si úvěr na kalkulačce!

Proč to děláme?

Kontakt Petr, 28 let, svobodný Často narážím na to, že mí přátelé ani nevědí, že by si mohli koupit vlastní auto nebo bydlení – myslí si, že si musí ještě našetřit a zbytečně pak ztrácí čas.
Kontakt Marie, 37 let, vdaná, 1 dítě ( 10 let ) Když založíte rodinu, začnete finance více řešit, protože už nejde jenom o vás. Praktických informací je málo. Ráda bych to pomohla změnit a podělila se o to, co vím.
Kontakt Karel, 56 let, ženatý, 2 děti ( 25 a 19 let ) Od klientů občas slýchávám „Víte, já tomu moc nerozumím“. Vím, že nikdo nemůže vědět všechno, ale každý může mít přehled. A to už je dobrý základ.