Menu

Budu stavět

Stavba s sebou pokaždé nese nějakou míru rizik, většinou v podobě navýšení nákladů kvůli řadě drobných komplikací, které se v průběhu stavebních prací můžou a pravděpodobně i budou postupně objevovat.

Lorem ipsum Víte, že… výjimkou v tomto případě mohou být vestavné skříně a kuchyňská linka včetně spořebičů, které banky často berou jako pevnou součást domu a umožňují je zaplatit z hypotéky?

Proto pokud se chystáte stavět, je dobré vytvořit si rezervu ve výši přibližně 15 % z odhadované ceny. Financování stavby se pak většinou řeší účelovou hypotékou, nebo kombinací hypotéky a úvěru ze stavebního spoření. Proč zvolit kombinaci? Protože to v některých případech může být výhodnější – třeba pokud chcete zároveň pořídit pozemek a rovnou začít stavět. Pokud se s novým domem chystáte zároveň pořizovat nový nábytek a vybavení, myslete na to, že z účelové hypotéky ani úvěru ze stavebního spoření většinou nemůžete financovat koupi vnitřního zařízení.

Chci si koupit pozemek

Zatímco na venkově a v malých městech je díky nižším cenám možné vyřešit koupi pozemku úvěrem ze stavebního spoření, ve větších městech a jejich blízkém okolí je třeba už i při pořízení menšího pozemku počítat s výrazně vyššími částkami, a tím pádem taky hypotékou coby řešením.

Mohlo by vás zajímat

Plánuji koupit bydlení

Plánuji rekonstrukci nebo modernizaci

Pojištění bydlení

Proč to děláme?

Kontakt Petr, 28 let, svobodný Často narážím na to, že mí přátelé ani nevědí, že by si mohli koupit vlastní auto nebo bydlení – myslí si, že si musí ještě našetřit a zbytečně pak ztrácí čas.
Kontakt Marie, 37 let, vdaná, 1 dítě ( 10 let ) Když založíte rodinu, začnete finance více řešit, protože už nejde jenom o vás. Praktických informací je málo. Ráda bych to pomohla změnit a podělila se o to, co vím.
Kontakt Karel, 56 let, ženatý, 2 děti ( 25 a 19 let ) Od klientů občas slýchávám „Víte, já tomu moc nerozumím“. Vím, že nikdo nemůže vědět všechno, ale každý může mít přehled. A to už je dobrý základ.