Menu

Chci si pořídit nový byt nebo novostavbu

Ačkoli byste při pořízení malého bytu v ceně do jednoho milionu korun mohli sáhnout i po úvěru ze stavebního spoření, vyjde většinou výhodněji vzít si při koupi nové nemovitosti účelovou hypotéku – jednoduše proto, že tak můžete dosáhnout na opravdu nízký úrok. Pokud není družstevní, můžete novým bytem i novostavbou v drtivé většině případů ručit a navíc kupujete už hotové, takže – na rozdíl od stavby nebo rekonstrukce – nemusíte počítat s možným nárůstem nákladů třeba kvůli komplikacím při stavbě.

Výhody vlastního bytu - infografika

Mohlo by vás zajímat

Budu stavět

Plánuji rekonstrukci nebo modernizaci

Pojištění bydlení

Proč to děláme?

Kontakt Petr, 28 let, svobodný Často narážím na to, že mí přátelé ani nevědí, že by si mohli koupit vlastní auto nebo bydlení – myslí si, že si musí ještě našetřit a zbytečně pak ztrácí čas.
Kontakt Marie, 37 let, vdaná, 1 dítě ( 10 let ) Když založíte rodinu, začnete finance více řešit, protože už nejde jenom o vás. Praktických informací je málo. Ráda bych to pomohla změnit a podělila se o to, co vím.
Kontakt Karel, 56 let, ženatý, 2 děti ( 25 a 19 let ) Od klientů občas slýchávám „Víte, já tomu moc nerozumím“. Vím, že nikdo nemůže vědět všechno, ale každý může mít přehled. A to už je dobrý základ.