Menu

Řeším bydlení

Zorientovat se ve světě hypoték, úvěrů a půjček na bydlení nemusí být nijak složité. Stačí, abyste si vzpomněli na to, co už dávno víte – kolik peněz a na co si potřebujete půjčit. Samozřejmě, že postupně budete muset odpovídat na další doplňující otázky, ale není jich tolik. Potom už sami najdete ten správný směr, kterým se dát. Jestli si chcete dopředu udělat představu o výši měsíčních splátek, tak pro rychlé ověření slouží nezávazná hypoteční kalkulačka, kde jen jednoduše zadáte požadovanou částku, hodnotu nemovitosti a preferovanou dobu splatnosti.

Nepotřebuji si půjčit velkou částku

Pokud si nepotřebujete půjčit opravdu tučný balík peněz, ale několik stovek tisíc, nemusíte si lámat hlavu s ručením a dlouhým splácením. Sáhněte po úvěru ze stavebního spoření, který vám pomůže pokrýt náklady třeba na nákup pozemku, menšího bytu nebo rekonstrukci domu či bytu. Takový úvěr má samozřejmě spoustu dalších parametrů, jenže s těmi už se vypořádá každý s trochou selského rozumu.

Potřebuji si půjčit víc než milion korun

Úvěrem ze stavebního spoření není výhodné řešit velkou investici, jakou může být třeba nákup většího bytu nebo domu. U částek nad milion se proto většinou používají různé typy hypoték. Neztrácejte ale hlavu, v zásadě jde jen o to, jestli už máte nějaké peníze naspořené, nebo si potřebujete půjčit částku v plné výši hodnoty vámi vyhlídnuté nemovitosti. Platí, že čím víc máte naspořeno, tím výhodnější hypotéku si můžete sjednat a ušetřit si tak pár měsíců (i let) splátek. Připravte se ale na to, že u běžné hypotéky musíte většinou dokládat, že jste půjčené peníze použili opravdu na nákup, stavbu nebo opravu nemovitosti. Normální jsou také sankce za předčasné splacení.

Chci si pořídit nový byt nebo novostavbu

Plánuji rekonstrukci nebo modernizaci

Budu stavět

Pojištění bydlení

Proč to děláme?

Kontakt Petr, 28 let, svobodný Často narážím na to, že mí přátelé ani nevědí, že by si mohli koupit vlastní auto nebo bydlení – myslí si, že si musí ještě našetřit a zbytečně pak ztrácí čas.
Kontakt Marie, 37 let, vdaná, 1 dítě ( 10 let ) Když založíte rodinu, začnete finance více řešit, protože už nejde jenom o vás. Praktických informací je málo. Ráda bych to pomohla změnit a podělila se o to, co vím.
Kontakt Karel, 56 let, ženatý, 2 děti ( 25 a 19 let ) Od klientů občas slýchávám „Víte, já tomu moc nerozumím“. Vím, že nikdo nemůže vědět všechno, ale každý může mít přehled. A to už je dobrý základ.