Menu

„Brzy se nám narodí miminko“

31. července 2015

Jana, 29 letJana, 29 let: Už zanedlouho budeme s manželem rodiče. Moc jsme se na miminko těšili, a proto jsem začala s přípravami docela brzo. Neměla jsem ale žádné zkušenosti, takže jsem si začala hledat informace na internetu a u kamarádek, které už děti mají. Nejdřív mě překvapilo, jaké jsou náklady ještě v těhotenství. Různá vyšetření, cvičení, oblečení… tisícovky jenom utíkaly, a to jsem byla teprve na začátku!

Teprve když jsem začala hledat výbavičku, došlo mi, kolik toho takové miminko vlastně potřebuje: oblečení, postýlku, vaničku, hrací deku, stoličku, chodítko, lahvičky, dudlíky, hračky, monitor dechu, kočárek, sedačku do auta a ještě soustu dalších věcí.

Když k tomu ještě připočtu úpravu našeho bytu, o kterou se naštěstí postaral manžel, a příprava na miminko nás vyšla na nějakých skoro 80 tisíc. A protože další výdaje přijdou už za chvíli, vybrali jsme radši peníze ze stavebního spoření a rovnou si založili nové – abychom byli připravení, až povyroste a bude se chystat do školy, nebo až se mu narodí malý bratříček nebo sestřička.

Řešení

Proč to děláme?

Kontakt Petr, 28 let, svobodný Často narážím na to, že mí přátelé ani nevědí, že by si mohli koupit vlastní auto nebo bydlení – myslí si, že si musí ještě našetřit a zbytečně pak ztrácí čas.
Kontakt Marie, 37 let, vdaná, 1 dítě ( 10 let ) Když založíte rodinu, začnete finance více řešit, protože už nejde jenom o vás. Praktických informací je málo. Ráda bych to pomohla změnit a podělila se o to, co vím.
Kontakt Karel, 56 let, ženatý, 2 děti ( 25 a 19 let ) Od klientů občas slýchávám „Víte, já tomu moc nerozumím“. Vím, že nikdo nemůže vědět všechno, ale každý může mít přehled. A to už je dobrý základ.