Menu

Připojištění auta

Nad rámec běžné nabídky povinného ručení nebo havarijního pojištění pojišťovny nabízejí celou škálu dalších připojištění. Ta jsou výhodná především u starších vozidel s hodnotou do 100 000,- Kč, u kterých už většinou havarijní pojištění sjednat nejde – některá rizika totiž můžete pokrýt díky připojištění u povinného ručení. Výhodou připojištění taky je, že pokud z něj čerpáte plnění, nepřijdete o bonus ani na havarijním pojištění, ani na povinném ručení.

Čelní sklo

Velice oblíbené je připojištění čelního skla na vozidle při jakýchkoli nenadálých poškozeních, třeba jako prasklina od odraženého kamínku – ale samozřejmě jen do určitého limitu. Záleží také na tom, jestli vámi vybraná pojišťovna nabízí limit na rok, nebo na jednu pojistnou událost. Některé pojišťovny přitom nabízejí dokonce pojištění všech skel s výjimkou v podobě střešního okna nebo panoramatického střešního skla.

Střet se zvěří a další oblíbená připojištění

Lorem ipsum Víte, že… druhou nejčastější příčinou nehody je zvíře? Jen za rok 2013 dosáhly škody způsobené střetem se zvířetem částky 1,3 mld. Kč.

U povinného ručení často sjednávané připojištění škod na vozidle, u kterého opět fungují roční limity a spoluúčast. Sem spadá odcizení, poničení živelnou událostí, poškození hlodavci nebo střetem se zvířetem. Dejte si ale pozor na slovíčka, zvěř a zvíře nejsou ty stejné pojmy. Zvěří se totiž rozumí pouze divoká lesní zvěř, zatímco zvířetem může být zvěř i hospodářská či jiná ochočená zvířata.

Náhradní vozidlo

Připojištění náhradního vozidla se hodí v případě, že jste na svém vozidle z jakéhokoli důvodu závislí. Po dobu opravy vlastního vozidla, nejčastěji po nehodě nebo živelné události, máte nárok na odpovídající náhradní vůz. Podmínky u pojišťoven jsou různé, pro lepší představu můžeme jako příklad uvést Wüstenrot, který nabízí proplacení až 20 000 Kč bez spoluúčasti.

Doplňková připojištění

Dál se můžeme setkat s úrazovým připojištěním pro zbytek osádky vozidla, připojištěním sportovního náčiní, tedy kol nebo lyží, pro převoz a připojištění zavazadel. V rámci připojištění zavazadel sice pojišťovny uhradí škody na zavazadlech i jejich obsahu s výjimkou v podobě elektroniky, cenností nebo peněz.

Asistenční služby

Lorem ipsum Víte, že… pojišťovna hradí v tomto případě jen práci servisního technika, zatímco náhradní díly si platíte sami?

Poslední položkou, kterou si můžete sjednat k pojištění vozidla navíc, jsou asistenční služby. V rámci nich pojišťovna proplácí i některé faktury za služby při řešení problému s vaším vozidlem jako odtah, opravu na místě nebo náhradní dopravu do místa bydliště, nemluvě o non-stop dostupném operátorovi, který vám pomůže s řešením vašeho problému. Některé pojišťovny nabízejí za příplatek i možnost zvýšit počet proplácených situací a úkonů.

Povinné ručení

Havarijní pojištění

Pořízení vozidla

Proč to děláme?

Kontakt Petr, 28 let, svobodný Často narážím na to, že mí přátelé ani nevědí, že by si mohli koupit vlastní auto nebo bydlení – myslí si, že si musí ještě našetřit a zbytečně pak ztrácí čas.
Kontakt Marie, 37 let, vdaná, 1 dítě ( 10 let ) Když založíte rodinu, začnete finance více řešit, protože už nejde jenom o vás. Praktických informací je málo. Ráda bych to pomohla změnit a podělila se o to, co vím.
Kontakt Karel, 56 let, ženatý, 2 děti ( 25 a 19 let ) Od klientů občas slýchávám „Víte, já tomu moc nerozumím“. Vím, že nikdo nemůže vědět všechno, ale každý může mít přehled. A to už je dobrý základ.