Menu

Chystám se koupit auto

Prošli jste si různé diskuze, online nebo s kamarády, a už máte vybranou tu správnou značku a model nového vozu? To znamená, že víte, kolik peněz vás bude nové auto stát. Pokud ale nemáte naspořenou celou částku, určitě vás zajímá, jak takovou koupi financovat. Kromě využití vlastních prostředků máte tři další základní možnosti, a to leasing, operativní leasing a úvěr. Ve zkratce se dá říct, že zatímco při leasingu se stáváte vlastníkem auta až po složení poslední splátky, při operativním leasingu se vlastníkem auta nestanete nikdy, pouze si ho pronajímáte, a v případě úvěru se vlastníkem stáváte okamžitě. Nezapomínejte, že úvěrem je i neúčelová hypotéka, která může být velice zajímavou volbou při pořízení nového vozu, protože s ní dosáhnete na nižší úroky. Každá z možností ale cílí na trochu jiné potřeby zákazníků a má různé výhody a nevýhody.

Možnosti financování nákupu nového auta - infografika

Mohlo by vás zajímat

Povinné pojištění

Chci změnit pojišťovnu

Proč to děláme?

Kontakt Petr, 28 let, svobodný Často narážím na to, že mí přátelé ani nevědí, že by si mohli koupit vlastní auto nebo bydlení – myslí si, že si musí ještě našetřit a zbytečně pak ztrácí čas.
Kontakt Marie, 37 let, vdaná, 1 dítě ( 10 let ) Když založíte rodinu, začnete finance více řešit, protože už nejde jenom o vás. Praktických informací je málo. Ráda bych to pomohla změnit a podělila se o to, co vím.
Kontakt Karel, 56 let, ženatý, 2 děti ( 25 a 19 let ) Od klientů občas slýchávám „Víte, já tomu moc nerozumím“. Vím, že nikdo nemůže vědět všechno, ale každý může mít přehled. A to už je dobrý základ.