Menu

Povinné pojištění?

V případě vozidel stanoví povinné pojištění odpovědnosti z provozu vozidla přímo zákon. Tomuto pojištění se říká povinné ručení a bez něj se na cesty nevydávejte, může vás čekat nejen pokuta, ale v případě nehody i povinnost uhradit ze svého všechny škody, které způsobíte. V rámci povinného ručení můžete – už zcela dobrovolně – využít různých připojištění (třeba čelní sklo nebo srážka se zvěří) a ochránit tak i případnou investici do staršího auta, u kterého se už nevyplatí zřizovat havarijní pojištění. Žádná další pojištění vám zákon diktovat nebude, ale minimálně při koupi nového vozidla stojí za zvážení havarijní pojištění – není to žádný velký výdaj a vyplatí se nejen při nehodě. Povinné ručení totiž kryje hlavně škody, které způsobí vaše auto ostatním, zatímco havarijní pojištění chrání pouze váš vůz.

Mohlo by vás zajímat

Chystám se koupit auto

Chci změnit pojišťovnu

Proč to děláme?

Kontakt Petr, 28 let, svobodný Často narážím na to, že mí přátelé ani nevědí, že by si mohli koupit vlastní auto nebo bydlení – myslí si, že si musí ještě našetřit a zbytečně pak ztrácí čas.
Kontakt Marie, 37 let, vdaná, 1 dítě ( 10 let ) Když založíte rodinu, začnete finance více řešit, protože už nejde jenom o vás. Praktických informací je málo. Ráda bych to pomohla změnit a podělila se o to, co vím.
Kontakt Karel, 56 let, ženatý, 2 děti ( 25 a 19 let ) Od klientů občas slýchávám „Víte, já tomu moc nerozumím“. Vím, že nikdo nemůže vědět všechno, ale každý může mít přehled. A to už je dobrý základ.